Kürt ile Türk

4214
Paylaşarak Destek OL!

-Kürt’üm
-Değilsin
-Abi vallahi kürt’üm ben
-Değilsin dedim uzatma
-Abi gidelim yedi sülalemle tanıştırayım seni,bak bu arkadaşım da türk o da biliyor kürt olduğumu

-Oğlum hasta etmeyin adamı yedi sülalen de, sen de arkadaşın da kürt de değilsiniz türk de.
– Bak türk arkadaşım kürtçe bilmez ben biliyorum kürt olmasam nerden bileceğim kürtçe konuşmasını.
-iyi o zaman benim küçük oğlanda Fransa’da doğdu büyüdü pek türkçe bilmez fransız mı şimdi o.

Hem dillerin ırkı etnik kökeni olmaz.
-Nasıl yani olmaz mı ?
-Olmaz tabi ve zamanın ve mekanın dili olur,araştır bakalım şimdi konuştuğunuz dile eskiden aynı konuştuğunuz gibi miymiş. araştır bakalım şimdiki konuştuğunuz dile kürtçe deniyor muymuş.


-Denilmiyor muydu?
-Denilmiyordu tabi ki kim bilir nasıldı ne deniyordu ırkların dili olmaz bölgelerin ve bölgede yaşayanların dili olur. bak sana bir şey diyeyim “Anadolu’da marul cacık musakka meşhurdur” bu cümle sence türkçe mi dir.?
-…………………….

-Hayır bu cümlenin tüm kelimeleri yunanca kökenlidir.ırkların dili olmaz evladım insanların ve bölgelerin dili olur.

-Yok abi sen yanılıyorsun kürtüm ben.
-Oğlum nasıl bu kadar eminsin kürt olduğuna yüzlerce yıl önce dedelerinin ninelerinin yatak odalarında nöbet mi tutuyordun götünüzde mühür mü var türk kürt diye!!! kanıtla o zaman kürt olduğunu anrtepolojik arkeolojik tarihsel bilimsel belge kanıt getir inanayım.
– Kürtlüğün kanıtı mı olur abi ?

-Olmaz tabi,olmayan şeyin nasıl kanıtı olacak…

Din dil ırk mezhep bunların hepsi cehaletin ürünü sanrılardır oğlum. ..
Hiç biri hiç bir zaman bilimsel verilere dayanmaz…

Sadece bize dayanır..yani dayarlar bize her şeyimize el koymak,bizi bize karşı kışkırtmak adına bu safsataları birileri kendi çıkarları için bize zorla dayamakla kalmazlar,içimize sokarlar ciğerlerimizi söktürürler birbirimize….

Dünya kuruldu kurulalı 10 binlerce yıldır hatta daha fazla bir süredir insanlar hiç bir zaman ırklarına göre kategorize olmamışlardır…

Aksine sürekli birbirlerine karışmışlardır hala da birbirlerine karışmaya devam ederler.
Örneğin bu ülkenin adı Türkiye, Türklerin kökeninin hunlar olduğuna inanılır. kimdi hunlar tarihte? orta asya, kuzey asya, doğu Avrupalılardan oluşan imparatorluktu. Oradaki şimdiki halkların hepsi Hun’du Macaristan’dan Afganistan’a kadar. nerde onlar buharlaşıp uçtular mı? Yine de biz çekirdeğe inelim.

Bu gün genetik bilimciler hun hakanlarının mezarlarından aldıkları örneklerle bir araştırma yapsınlar Suriye’de iran’da Ermenistan’da Türkiye’den çok daha fazla hun geni çıkar. Yavuz selim zamanında kürtçe öğretilip asimile edilen Türkmenleri de sayarsak en fazla hun geni sizin kürdistan dediğiniz bölgede çıkar. Bak çocuğum tarih dediğiniz şey devlet kuranların asimilasyonundan ibarettir.

insanlar sürekli yer değiştirdiğinden gittikleri yer, bölge, insani asimile eder. Bir kaç nesil sonra insan tamamen değişir. Bazen insanlar toplu halde bir bölgeye akın eder bölgeyi değiştirir bazen de bölge insanları değiştirir. ırk etnik köken diye bir şey yoktur inanmayın böyle şeylere. Bölge vardır sadece…Bölge insanı, Bölge dini,Bölge dili, Bölge Müziği, Bölge yemekleri,Bölge kültleri,Bölge akrabalıkları VS

Bunlar devletlerin sınırlarına göre birden değişmez, Sonradan çizilen sınırlara kurulan devletlere ve kabul edilen dinlere, bunların tüm acımasız asimilasyonlarına rağmen,bölgeler otoriteye zarar vermeyen kültürlerinin çoğunu korumaya yaşatmaya devam eder.,Bölgeden uzaklaştıkça değişir, Örneğin iç Anadoludan Yunanistan’a doğru her şey (yemekler folklor müzik bazı gelenekler)yavaş yavaş değişir.

Dogu bölgemizden Afganistan’a Ermenistan’a doğru müzikler yemekler gelenekler yavaş yavaş değişir Bu sınırlara,devletlere göre değil bölgelere göredir. Dünyanın başka yerleri de böyledir.,Latin bölgesi,İskandinav bölgesi,Germanlar,Balkanlar falan.,İnsanların fiziksel şekilleri de aynı bölgeseldir.,

Afrika’da ekvator çizgisine yakın insanlar koyu siyahtır,kuzeye doğru renkleri açılır,uzak doğudan Mezopotamya’ya doğru insanların rengi gözlerinin çekikliği yavaş yavaş azalır,
Akdeniz italya’dan kuzeye doğru insanların göz renkleri açılır derileri incelir boyları ebatları genişler. Yani demek ki ırk milliyet yok sosyolojik olarak bölge kültürü,fizyolojik olarak yine bölge insanları vardır.

Biz ırklara,dinlere,tanrılara değil, doğa’ya aitiz doğadır bize farklılık ve şekil veren.
Sonuç olarak siz Kürt de değilsiniz türk de. insansınız sadece. Bu bölgenin insanısınız kardeşsiniz. Sizin onurunuz geleceğiniz ve istikbaliniz ırkınızda değil insanlığınızda dır.
Doğru olan,kutsal olan,ırkınız için değil, birlikte el ele vererek insan hak ve özgürlükleri bağlamında vereceğiniz mücadeledir.

insan olarak,birey olarak önce kendinizi kazanın. Kendinizi bilgiyle bilimle donatıp çağdaşlaştırın, Evrensel olarak bireyin aydınlanmasını içeren tüm haklarınızı önce öğrenin sonra edinin. Zannettiğiniz kürtlüğünüz ve türklüğünüz sizi daha iyi yaşatmaz.
Hatta sizi daha kötü yaşatacak bir çok gelenek töre ritüel içerir. Siz önce bir insan olarak birey olarak içinizde var olan tüm kilitli kapılarınızı bilgiyle sevgiyle açın.

Evrensel hak ve özgürlüklerine ulaşmış çağdaş bir insan olmaya çalışın. Sonra birleşin demiyorum bunları yapınca zaten ayrı omadığınızı anlayacaksınız. Birbirinize sıkıca sarılın göreceksiniz karşınızda hiç bir güç duramayacak. Kürt türk müslüman suni şii diye bir şey yok çıplak insan var sadece..Bu saydıklarımın insanın kendine gelişmemişliğinden giydirdiği zincirli ve dikenli gömleklerdir.

Bu zehirli gömlekler bizim canımızı alıyor kanımızı akıtıyor.
Bizim kanımızla canımızla beslenenler bu gömleği çoktan çıkardılar.
Onların gömleği yok
“SADECE iNSAN OLUN”
insan