ÜMİT YALIM AÇIKLADI… BU BELGELER AKP’Yİ YAKACAK!.  

1238

ÜMİT YALIM’DAN KAMUOYUNA DUYURU:İZMİR, AYDIN VE MUĞLA’DAKİ YUNAN VATANDAŞI BELEDİYE BAŞKANLARI NEDEN GÖREVDEN ALINMIYOR ?…

İçişleri Bakanlığı, İstanbul Ataşehir Belediye Başkanı CHP’li Battal İlgezdi’yi görevinden aldı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Osman Gürün de basına yaptığı açıklamada, “İçişleri Bakanlığı’ndan 2 müfettiş belediyemize gelerek denetim yapacak. Bugüne kadar birçok kez denetim geçirdik. Kapımız herkese açık. Alnımız ak. Yasalara uygun görevimizi yürütüyoruz.” dedi.

ATAŞEHİR ALINIYOR DA YUNANLI BELEDİYE BAŞKANLARI NEDEN ALINMIYOR

Şimdi bizde AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya soralım; İzmir, Aydın ve Muğla’daki Yunan vatandaşı Belediye Başkanları neden görevden alınmıyor? Yunan vatandaşlarının yönettiği belediyeler neden denetlenmiyor?

İzmir Koyun Adası Belediyesi Evangelos Angelakos, Aydın Eşek Adası Belediyesi Evangelos Kottoros, Muğla Keçi Adası ve Kalolimnoz Adası Belediyesi Ioannis Galouzis tarafından yönetiliyor.

“YUNAN BELEDİYE BAŞKANLARI NASIL OLUYOR”

Belediye Başkanları Angelakos, Kottoros ve Galouzis Yunan vatandaşı. Her üç belediye başkanının Türk vatandaşlığı yok. 2972 Sayılı Mahalli İdareler Seçimi Kanunu Madde 9’a göre belediye başkanları Türk vatandaşı olmak zorunda.

Erdoğan ve Soylu bu kanunsuzluğu ve ihaneti nasıl izah edecek?

İZMİR KOYUN ADASINDA YUNANLI BELEDİYE BAŞKANI

İzmir Koyun Adası Belediye Başkanı Evangelos Angelakos, aynı zamanda armatör. Ege Denizi bölgesindeki deniz ticaretini Koyun Adası’ndan kontrol ediyor. Yunan Cumhurbaşkanı Pavlopoulos, 19 Temmuz 2017’de, Angelakos’un Belediye Başkanlığını yaptığı İzmir Koyun Adası’na gelerek egemenlik ve bayrak gösterisi yapmış, Türkiye’ye meydan okumuştu.

AYDIN EŞEK ADASI BELEDİYE BAŞKANI YUNANLI

Aydın Eşek Adası Belediye Başkanı Evangelos Kottoros, Belediye Başkanlığı binasında Yunan ve AB bayrakları ile çekinmeden poz veriyor.

Kottoros, Belediye Binasının duvarına bir tabela çakmış. Tabelada, “Yunanistan Hükümeti, Güney Ege Bölgesi, 12 Ada Valiliği, Eşek Adası Nahiyesi” yazıyor.

BUNUN HESABINI VERİN

Kottoros, tabelanın önünde eski Yunan Cumhurbaşkanı Karolas Papulyas ile birlikte 06 Ocak 2009’da poz vermiş. Tabela 8,5 yıldır yerinde duruyor. Tayyip Erdoğan ve Süleyman Soylu, bu tabelanın hesabını vermek zorundadır.

Kottoros, Yunan Savunma Bakanı Kammenos, Hollanda Savunma Bakanı Hennis ve Hollanda Göçmen Bakanı Dijkhoff’u 08 Aralık 2015’te, Aydın Eşek Adası’ndaki belediye tesislerinde ağırladı.

MUĞLA KEÇİ VE KALOLİNOZ’DA YUNANLI BELEDİYE BAŞKANLARI VAR

Muğla Keçi Adası ve Muğla Kalolimnoz Adası Belediye Başkanı Ioannis Galouzis de sık sık Türkiye’ye meydan okuyor.

Galouzis, Yunan Cumhurbaşkanı Pavlopoulos’un 07 Mart 2017’de Muğla Keçi Adası’na yaptığı ziyarette Pavlopoulos’a refakat etti.

TÜRK ADALARINDA KAÇAKLILIK YAPIYOR, VERGİ KAÇIRIYORLAR

Türk adalarındaki belediyeler, Yunan Hükümeti tarafından teşkil edilmiş. Adalarda belediye teşkilatının dışında Yunan polisi, Yunan Sahil Güvenlik Birlikleri ve Yunan Gümrük teşkilatı görev yapıyor.

Ayrıca Türk adalarında toplanan vergi, Yunanistan’a kaçırılıyor. Yani Türk adalarındaki Yunan vatandaşı Belediye Başkanları alenen vergi kaçakçılığı yapıyor.

213 Sayılı Vergi Usul Kanunu Madde 359’a göre vergi kaçakçılığı suçtur.
Vergi kaçakçılığı yapan belediyeler neden denetlenmiyor?
Vergi kaçıran Yunan vatandaşı Belediye Başkanları neden görevden alınmıyor?

TÜRK TOPRAKLARINDA YUNAN PARALEL DEVLETİ VAR

Verilen somut örneklerden anlaşılacağı üzere Türk topraklarında bütün kurumları ile Yunanistan’ın paralel devlet yapılanması var. Milli Güvenlik Kurulu toplantılarından sonra yapılan açıklamalarda, her türlü Paralel Devlet Yapılanması ile illegal ekonomik boyutu dâhil olmak üzere devam eden mücadelenin kararlılıkla süreceği bildiriliyor.

MGK’nın söylemleri ile eylemleri birbirini tutmuyor. MGK, Yunanistan’ın paralel devlet yapılanmasına karşı sessiz ve tepkisiz kalıyor, Yunanistan’ın Türk adalarındaki işgal faaliyetlerini görmezden geliyor.

İSRAİL’E KAFA TUTAN ERDOĞAN YUNAN İŞGALİNE GÖZYUMUYOR

İSRAİL BİR İŞGAL DEVLETİDİR DİYEN VE TÜRK TOPLUMUNU KUDÜS MESELESİ İLE OYALAYAN ERDOĞAN, TÜRK ADALARINDAKİ YUNAN İŞGALİNİ GİZLEMEYE ÇALIŞIYOR !...

Kudüs’ün, ABD Başkanı Trump tarafından İsrail’in başkenti olarak ilan edilmesi sonrasında Erdoğan, haritalar üzerinden İsrail’in Filistin’i nasıl işgal ettiğini anlattı.

İSRAİL İŞGALİNİ GEÇ, TÜRK ADALARINDAKİ İŞGALE GEL

Bizde Lozan Antlaşması’nın Tayyip Erdoğan tarafından nasıl fiilen güncellendiğini, vatan topraklarının Yunan askerine nasıl teslim edildiğini, Lozan’a ekli haritalar üzerinden anlatalım.

1923 Lozan Antlaşmasının 15. maddesine ek olarak konulan 2 no.lu haritada, Osmanlı Devleti döneminde, İtalya tarafından ilhak edilen toplam 14 adanın isimlerinin altı kırmızı çizgi ile çizilmiştir.

İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra imzalanan 1947 Paris Antlaşması ile anılan adaların egemenliği İtalya’dan alınarak Yunanistan’a verilmiştir.

TÜRK ADALARI YUNAN’A VERİLDİ

Erdoğan, Lozan Antlaşmasını 2004 yılında Yunanistan lehine fiilen güncellemiştir. Erdoğan, Osmanlı Devleti döneminde ve Lozan Antlaşmasında verilmeyen ve haritada altı kırmızı çizgi ile çizilmeyen 18 Türk Adası ve 1 Türk Kayalığını 2004 yılında alenen Yunanistan’a vermiştir.

ERDOĞAN, YUNAN ZİYARETİNDE İŞGALDEKİ TÜRK ADALARININ HESABINI SORMAMIŞTIR 

Erdoğan, 7-8 Aralık 2017 tarihlerinde Yunanistan’a yaptığı ziyaret sırasında 18 Ada ve 1 Kayalığın hesabını Yunan Cumhurbaşkanı ve Başbakanından sormamış, soramamıştır. Eğer adaları kendisi vermeseydi hesabını sorardı. Böylece Erdoğan’ın vatan topraklarını Yunan askerine alenen teslim ettiği bir kez daha tescillenmiştir.

TÜRK TOPRAKLARI FİİLEN YUNAN İŞGALİNDE

Yunanistan, Erdoğan sayesinde topraklarını genişletmiş ve Yunanistan’ın Güney Ege Bölgesindeki adalarının sayısı 14’ten 32’ye çıkmıştır. Ayrıca Ege Denizinin tam ortasındaki Türk Kayalıklarını da topraklarına katmıştır.

BU İŞGAL VATANI PARÇALIYOR

Verilen somut belge ve örneklerden anlaşılacağı üzere Erdoğan’ın Lozan Antlaşması’nı fiilen güncellemesi Türkiye’ye çok pahalıya mal olmuş, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk ve en büyük toprak kaybını yaşayarak batıdan bölünmüştür.

Ümit YALIM

Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri

https://sarizeybekhaber.com/sok-umit-yalim-belgelerle-acikladi-gundem-darma-duman