Tribünlerdeki kadın taraftar sayısı yüzde 100 arttı! En çok kadın taraftar hangi takımda?

515

Futbolda bu sezon tribünlere giden kadın taraftar sayısı, geçen yıla göre yaklaşık yüzde 100 artış gösterdi. Kadın taraftar sayısında Süper Lig’de Beşiktaş, 1. Lig’de Eskişehirspor ‘lider’ oldu. Yaş ortalaması en düşük kadın taraftara sahip kulüp ise Trabzonspor…

Yeni ve modern statlar, hızlı ve güvenli bir şekilde statlara giriş imkanı, takımların kadrolarına dahil ettiği yıldız isimler ve saha içindeki rekabet kalitesinin yükselmesiyle Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig’deki kadın seyirci sayısı da arttı.

KADIN SEYİRCİ ORANI YÜZDE 5’TEN 9.8’E ÇIKTI

Geçen sezonlarda yüzde 5 olan tribünlerdeki kadın seyirci oranı, bu sezon iki katı artış göstererek yüzde 9.8 seviyesine ulaştı. Bu rakam, kadın seyirci oranında bugüne kadar yakalanan en yüksek oran oldu.

SÜPER LİG’DE BEŞİKTAŞ, 1. LİG’DE ESKİŞEHİRSPOR LİDER

Passolig Kart sahibi 3,5 milyondan fazla taraftar arasında, tribünlerde kadın taraftar potansiyelinin en yüksek takımlar, Spor Toto Süper Lig’de Beşiktaş, Spor Toto 1. Lig’de ise Eskişehirspor oldu.

Spor Toto Süper Lig takımları arasında Passolig kartı bulunan en fazla kadın taraftara Beşiktaş sahip, Siyah-beyazlıların, Passolig kartı bulunan 90 bin kadın taraftarı mevcut.

BEŞİKTAŞ’I FENERBAHÇE, GALATASARAY VE TRABZONSPOR İZLİYOR

Beşiktaş’ı 72 bin 500 kart ile Fenerbahçe, 69 bin 100 kart ile Galatasaray ve 29 bin 900 kart ile Trabzonspor takip etti.

ZİRVEDEKİ ESKİŞEHİRSPOR’U ADANA DEMİRSPOR VE SAMSUNSPOR TAKİP EDİYOR

Spor Toto 1. Lig’de ise 7 bin 200 Passolig kart sahibi kadın taraftar ile Eskişehirspor zirvede yer alıyor. Eskişehirspor’u 3 bin 950 Adana Demirspor ve 2 bin 890 Samsunspor takip ediyor.

‘DÖRT BÜYÜKLER’İN YAŞ ORTALAMASI 29, TRABZONSPOR’UN 27 

Passolig verilerine göre, ‘Dört büyükler’ olarak adlandırılan Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor arasında kadın taraftarların yaş ortalaması en düşüğü bordo-mavili ekibin oldu.

‘Dört büyükler’in yaş ortalaması 29 olurken, bu takımlardan Trabzonspor’un kadın taraftarlarının yaş ortalaması 27 olarak gerçekleşti.

PASSOLİG SAHİBİ ERKEKLERİN YAŞ ORTALAMASI 34, KADINLARIN 30

Süper Lig ve 1. Lig takımların tribünlerine bakıldığında ise Passolig kart sahibi erkeklerin yaş ortalamasının 34, kadınların ise 30 olduğu görülüyor.  Yurt gazetesi