61 Yaşında Hala Genç Kız Gibi Gözüken Fotomodel Yazemeenah Rossi İle Tanışın

487

Günümüzde popüler kültürün dayatmasıyla belli bir yaşa ulaşmış kadınların artık “güzel” olamayacağı yönünde kabul gören gören yanlış bir algı bulunuyor. Ancak şu bir gerçek ki, dünyanın dört bir yanında birçok kadın yaşları ne olursa olsun, kendilerini sevmekten ve sağlıklarına dikkat etmekten vazgeçmiyor. 61 yaşındaki, Yazemeenah Rossi ‘de onlardan biri.

Yaşına rağmen mesleği olan modelliği bırakmamış. Günümüz moda standartlarında kendisinin yarı yaşındaki kadınların bile “yaşlı” olarak nitelendirildiği bir dünyada Rossi, her kadının kendi benliğini temsil hakkı olması gerektiğine inanıyor.

Rossi, “Moda dergilerinde asla, belli bir yaşa ulaşmış kitleye yönelik olarak, elbise, iç giyim ya da mayo reklamları göremezsiniz. Bu insanların böyle ihtiyaçları olmadığı düşüncesini her kim modacıların aklına soktuysa oldukça yanılıyor.” diyor.

Bu yaşta bu sağlıklı fiziğe nasıl sahip olduğunu soran Sunday Times’a konuşan Rossi gizli bir sırrı olmadığını söylüyor. “Büyük bir sırrım var diyemem.Yaptığım tek şey çok uzun süredir sadece organik yiyecekler tüketmek diyebilirim.

Haftada iki kez yaptığım bir rutinim var. Organik zeytin yağı ve ince şekeri karıştırarak tüm vücuduma peeling yapıyorum. İşin sırrı doğrudan doğadan geldiğine emin olduğunuz şeyleri kullanmakta. Ayrıca hergün mutlaka bir avokado tüketmeye özen gösteriyorum”

Yaşlanmak ya da “yaş almak” kaçınılmaz bir gerçek. Ancak bu hayatın zevklerini geride bırakarak, inzivaya çekilmeyi gerektirmiyor. Eğer içimizdeki yaşam tutkusunu yakalayabilirsek, yaş gerçekten de sadece sayıdan ibaret… Filoji.com