‘Kafamıza Güneş Işınlarından Fazla Zam Düşecek’

252
https://haberyuzdeyuz-com.cdn.vidyome.com/videos/01-2018/hLprsMKOfhXIPRB5LT2o.mp4
Paylaşarak Destek OL!

Araştırmacı-Yazar-Ekonomist Selim Kotil, seçimin sona erdiğini bundan sonra geçim derdinin başlayacağını belirterek, “Başımıza güneş ışınlarından fazla zam düşecek” dedi.

İşte Kotil’in açıklamalarından ilgili bölüm: “24 Haziran geçti gitti. Millet seçimini yaptı. Ben size bundan sonra olacakları söyleyeyim. İlk etapta zam yağmuru gelecek, öyle ki güneş ışınlarından fazla kafamıza zam düşecek. Hiç süpheniz olmasın. Seçim öncesinde bu kadar para dağıtıldı, sözler verildi. ’20 milyar TL açık verdik ama bunu seçimden hemen sonra telafi edeceğiz’ demişti Mehmet Şimşek.

Zamlar sağanaktan da beter şekilde gelecek bunu herkes bilsin. Daha sonra faizler. Eyy Merkez Bankası faizler niye artıyor dönemi kapanacak faizler daha da artacak. Erdoğan’ın artık ben yapmıyorum Merkez Bankası yapıyor, ben yapmıyorum Tarım Bakanlığı yapıyor, ben yapmıyorum dış güçler yapıyor teraneleri artık bir işe yaramayacak. Eylül ayında 20 milyar dolarlık ödememiz var döviz de artacak.

Soğa domates fiyatları artacak. Diyorlar ki dışarıdan borç alacağız. Yahu diyelim ki alacaksın peki bunu neyin karşılığında alacaksın çünkü bütün var olan herşeyi sattın elde birşey kalmadı. O para için bir karşılık sunmak zorundasın. Ya zam yapıp vergileri artıracaksın ya da Kıbrıs’tan çekilme, Türkiye’yi federasyona dönüştürme sözü vereceksin. Maalesef Türkiye bu seçim sonucu ile kusursuz bir fırtınayı kendi eliyle yaratmıştır.”

yuzdeyuzhaber