AÇILANLAR VE KAPANANLARIN BİLMEDİĞİNİZ HALLERİ

1477
Paylaşarak Destek OL!

Avrupa’da Açılanlar ve Kapananların ilginç durumuna bir de burdan bakın. Yılın sıcak günleri Akdeniz ülkeleri yanar adeta. Özellikle Fransa yunanistan ve italya nem oranı yüksek olduğu için bunaltıyor. Fransa genel olarak Avrupa ülkeleri içinde kadınların en fazla dekolte giyindiği ülke Ama en çok müslüman göçmenin bulunduğu ülke de Fransa.

Yani açılanlarla kapananlar en çok Fransa’da. Tam da bu aylardan sonra kadınlar serpiliyor. Kısacık tül gibi transparan giyenler, Şehir ortasında bikiniyle parkta güneşlenenler.

Sokaklarda tişörtünü çıkarıp yelpaze yapanlar hepsi var. Ama aynı zamanda 48 derece sıcakta mantoyla türbanlı hatta çarşaflı gezen kadınlar da var. Bu insanlar
Aynı apartmanda. Aynı iş yerinde Aynı otobüste Kamusal alan dışında hep birlikteler. Komşular Arkadaşlar Dostlar.

Kimse kimseden şikayetçi değil. kimse kimseyi tahrik yada taciz etmiyor. Kimse kimseye kendisi gibi giyinmeye yönlendirmeye, Akıl nasihat vermeye kalkmıyor Senin dinin kötü benim dinim iyi sen cehennemde yanacaksın ben cennette zevk yapacağim demiyor.
Kimse kimseyi kendine benzetmeye çalışmıyor.

Kimse kimseyi rencide ederek dışlamıyor ayrıştırmıyor Kimsenin giyimi kimsenin umrunda bile değil. Politikayı sadece politikacılar yapıyor Her insan kendi dünyasını kendi yaşamını güzellştirmenin peşinde, Fransa en fazla cinsel özgürlüğün olduğu ülke olmasına rağmen Taciz ve tecavüz olaylarının en az yaşandığı ülkelerden.

Şiddet taciz olaylarının  cezası kim kime karşı yaparsa yapsın oldukça ağır Polise yansıyan olaylar da çoğunlukta müslüman kesimin kendi aralarında gerçeklesen Vukuatlar.
Peki neden böyle??

Gavur milleti oldukları halde, neden ortam bu derecede sakin ve normal, Çünkü yetki, etki, otorite, yönetim açılanlarda. Fransa tıpkı  14 yıl önce Türkiye’nin olduğu gibi laik ve demokratik bir ülke.Yasalarında, yargısında ve yürütmesinde hiç bir dinin izi ve etkisi yoktur. Onlar dinleri ve papazları 1789’da kiliseye hapsettiler.

Dini yaşamak isteyenler istedikleri zaman kiliseye gidip yaşyabilirler. Dinciler sadece kilise görevlileri papazlar,rahıpler ve rahibelerdir. Dışarıda bambaşka özgür insanın kendi özünde olan erdemlerin hakim olduğu bir yaşam var. Sizce yetki ve yönetim kapanan müslümanlarda olsaydı acaba bu güzel durum sağlanabilir miydi.??
Ben düşünmek bile istemiyorum. insan