Zikir çekmenin dayanılmaz zevki

766

Zikir çekmek
Hepiniz çok kere görürsünüz
Dini ayinlerde kendilerinden geçercesine zikir çekerler.
Bu kişiler olayın inanç yönündedir.
Olabilir eleştirmek için yazmıyoruz,

Neye nasıl inanırlarsa inansınlar
Belki de bu şekilde ruhlarını rahatlatıyorlar,
Kendilerini daha iyi hissediyorlardır.
Bir nevi terapi diyelim.

insanların kendi yaşamlarında bu seçimine saygı duyuyoruz dersek yalan söylemiş oluruz.
Ancak eleştirmek karşı çıkmak yada hakaret etmek gibi bir saygısızlık yapmaya da hakkımız olmadığının farkındayız

Biz sadece bazı konularda bilgilendirmek için yazıyoruz 
Biz bu olayın ruhlar ve dinsel yönünü değil fiziksel ve bilimsel gerçekliğini açıklayacağız.

Bir insan aklında her hangi bir şeye konsantre olarak aynı haraketi belli bir ritme göre 20 dakikadan fazla yapmaya devam ederse beyin talimatıyla vücut eroin almış gibi endorfin hormonu salgılar. Vücut uyuşur.

Herhangi bir yerinizi yaksanız şiş soksanız asla acı duymazsınız.
Vücudun uyuştukca kendinizi çok hoş bir şekilde sizi mutlu eden başka alemlere uçuyor yolculuk ediyor zannedersiniz. Yapan insanlar bundan büyük zevk alırlar.

Hatta araştırmalarda zikir esnasında orgazm olayının gerçekleştiği görülmüştür ve kanıtlanmıştır bu sonuç  eylemın kerametinden ve kutsallığındandır. Bu olayı bilimsel, fiziksel ve hormonsal olarak ele almak cehalettir dine saygısızlık, ve hatta kafirliktir. inanmıyorsanız saygı duyun dimi kardeşlerim

Zikirciler işte böyle tanrının eylemlerini ödülendirdiğini zannederek cennete ve Tanrılarına yaklaştıklarını düşünürler. inançları daha da pekişir. Ve bu olay onlarda alışkanlık yaratır devamlı bu eylemi yapmak isterler. Bunu sürekli yaptıkları için de hayatın gerçeklerinden uzaklaşıp ruhani dünyalarında kalmayı tercih ederler.

Size de tavsiye ederiz.

Uyuşturucuyu merak ediyorsanız zikir çekin kimyasal içermediği için eroin kadar zararlı değildir, Hem para ödemiyorsunuz. Hem yasak değil, Ama birazcık düşünme, sorgulama, hayatın ciddiyetine sarılma, hakkınızı arama gibi yeteneklerinizi yitiriyorsunuz Başkalarının, özellikle sizi yönetenlerin olmanızı istediği gibi en elverişli durumda oluyorsunuz.  Karar sizin :)

Zikir olayı farklı farklı dinlerde ve tarikatlarda yine farklı şekillerde görmekte mümkündür elbette onların yaptığı sapkınlık ama bizim ki kutsal mı kutsaldır.

Şimdi diyanet kaynaklarına göre kutsal kitabımızda “Zikir” kelimesinin hangi ayetlerde ve hangi anlamlarda geçtiğine bakalım

a’râf sûresinin 63 . ayetinde 
sizi uyarması ve sizin de allah’a karşı gelmekten sakınıp rahmete ulaşmanız için, içinizden bir adam aracılığı ile rabbinizden size bir zikir (vahiy ve öğüt) gelmesine şaştınız mı?

a’râf sûresinin 69 . ayetinde 
“sizi uyarması için içinizden bir adam aracılığıyla rabbinizden size bir zikir (vahy ve öğüt) gelmesine şaştınız mı? hatırlayın ki, allah sizi nûh kavminden sonra onların yerine getirdi ve sizi yaratılış itibariyle daha güçlü kıldı. allah’ın nimetlerini hatırlayın ki kurtuluşa eresiniz.”

hicr sûresinin 6 . ayetinde 
dediler ki: “ey kendisine zikir (kur’an) indirilen kimse! sen mutlaka delisin!”

tâ-hâ sûresinin 99 . ayetinde 
(ey muhammed!) sana geçmişin haberlerinden bir kısmını böylece anlatıyoruz. şüphe yok ki sana katımızdan bir zikir (kur’an) verdik.

enbiyâ sûresinin 105 . ayetinde 
andolsun, zikirden (tevrat’tan) sonra zebûr’da da, “yere muhakkak benim iyi kullarım varis olacaktır” diye yazmıştık.

sâd sûresinin 6,7,8 . ayetinde 
içlerinden ileri gelenler, “gidin, ilahlarınıza tapmaya devam edin. işte bu istenen şeydir. biz bunu son dinde (en son dinî inanışlarda) duymadık. bu ancak bir uydurmadır. o zikir (kur’an) içimizden ona mı indirildi?” diyerek kalkıp gittiler. hayır, onlar benim zikrimden (kur’an’dan) şüphe içindedirler. hayır, henüz azabımı tatmadılar.

zuhruf sûresinin 5 . ayetinde 
haddi aşan bir topluluk oldunuz diye vazgeçip zikir’le (kur’an’la) sizi uyarmaktan geri mi duralım?

talâk(*) sûresinin 10 . ayetinde 
allah, ahirette onlara şiddetli bir azap hazırlamıştır. o halde, ey iman etmiş olan akıl sahipleri, allah’a karşı gelmekten sakının! allah, size bir zikir (kur’an) indirdi.

kaynak:http://www.diyanet.gov.tr

insan

https://youtu.be/1F0bkpiGL_k