V*jina ile Alakalı Olanın da Olmayanın da Bilmesi Gereken 14 Şey

287

V*jina ile Alakalı Olanın da Olmayanın da Bilmesi Gereken 14 Şey 

1. Dışarıdan bakıldığında nokta gibi görünen klit*ris buzdağının görünen kısmıdır.

Deri altında ilerleyip ikiye ayrılır ve vulvanın iki tanına doğru uzanır. Eğer bir şeye benzeteceksek lades kemiği sanırım en doğru benzetme olacaktır.

2. V*jinanın klit*ris adı verilen bölgesinde toplamda 8000 adet sinir ucu bulunur. P*niste ise bu sayının 4000 civarında olduğu bilinmektedir.

3. Uyarılmadığı zamanlarda normal bir v*jinanın boyutu 7-12 cm arasında değişir, ancak s*ks sırasında uyarılmayla birlikte bu ölçü iki katına kadar çıkabilir.

4. Ortalama bir v*jina 7.5 – 10 santimetre arası uzunluğa sahiptir. Cinsel birleşme esnasında, bu uzunluk % 200 artabilir ve v*jina sorunsuz bir şekilde buna dayanabilir. Yine bu da kadınlar için hayati bir öneme sahiptir çünkü bu esnekliğin sebebi, bebeğin çıkışını sağlayabilmektir.

5. Doğum yapmış kadınlar ile hiç doğurmamış kadınların v*jinaları arasında fark olduğunu gösteren hiçbir istatistiki çalışma yoktur. Rahat olun, doğum yapmak v*jinanızı bozmaz, kısa sürede eski formuna kavuşacaktır.

6. İlişki esnasında kondom kullanıyor olunmasına rağmen cinsel yolla bulaşan hastalıklar kapılabilir, bu nedenle ilişkiye girilen partnerini çok dikkatli seçmelisiniz. Zira kondom tam manasıyla bir koruma sağlamaz. Kondomun koruma sağlamadığı testisler ve kasıklardaki bölgeler de iltihaplı olabilir. Dikkatli olmalısınız.

7. Bir araştırmaya göre kadınların %20-30’u her dört sevişmenin sadece birinde org*zm olduğunu belirtmiş.

8. Ve yine aynı araştırmaya göre lezbiyen kadınlar, heteros*ksüel ve bis*ksüel kadınlara göre daha çok orgazm oluyor.

9. Kadınların çok azı, erkeklerdeki boşalmaya benzeyen bir sıvı atımını deneyimler. Bu sıvı, idrar kanalında bulunan parauretral bezlerden salgılanan bir sıvıdır. Kimi zaman idrarla karışık şekilde atılabilir. Cinsel birleşme sırasındaki aşırı uyarılma, bu bezleri aktive eder.

10. V*jina kendi kendini temizleyen bir organdır. Dışarıdan ne kadar çok müdahale ederseniz tahriş olması, enfeksiyon kapması ihtimali o derece artar.

11. V*jinal fart, -argo bir tabirle- dilimize v*jina osurması olarak geçmiştir. En kısa haliyle cinsel birleşme esnasında v*jinaya kaçan havanın, v*jinal kasların kasılması sonucu oluşan basınçla dışarı doğru püskürmesi. Bu durum biraz şaşırtıcı gelse de gayet normal. Gerçekleşirse şaşırmayın.

12. Prezervatif kullanımı konusunda son derece hassas olsanız bile deri yoluyla bulaşan herpes ve HPV’ye karşı hala korunmasızsınız.

13. İster normal doğum yapın ister sezaryen ile fark etmez, enfeksiyon tehlikesi nedeniyle 6 hafta süreyle cinsel birleşmeden uzak durmalısınız.

14. S*ksin kadınlar üzerinde sayısız faydası keşfedilmiştir. Daha düşük kalp krizi oranları, felç geçirme ihtimalinde azalma, meme kanserinde azalma, savunma sisteminde güçlenme, uyku sağlığında artış, deri gerginliğinde (genç görünümde) artış, vücudun genel sağlığında artış (fitliğin artması), adet ağrılarında azalma, kronik ağrıda azalma, depresyon riskinde azalma, stres miktarında azalma, kendine güvende artış bunlardan sadece bazılarıdır.

Kaynak: https://storia.me