Vatan ormanlarını yakarak kendilerine yer açan, yabancılara peşkeş çeken, Ve buna göz yumanlar dünyanın her yerinde açık ve net vatan hainidir.

531

Vatan ormanlarını yakarak kendilerine yer açan, yabancılara peşkeş çeken, Ve buna göz yumanlar dünyanın her yerinde açık ve net vatan hainidir.

5 Haziran Dünya Çevre Günü tüm dünya ile birlikte Ülkemizde ve kentimizde de kutlanıyor. Doğrusu nasıl bir kutlama diye, içimiz cız ederek düşünmekten kendimizi alamıyoruz. Tüm Dünya, doğal bitki örtüsüne, iklimine, yaban hayatına, denizlerine,havasına, suyuna üzerine titreyerek sahip çıkarken, ülkemizde göz göre, göre devlet eliyle yandaşlara rant yaratmak uğruna yapılan kıyıma bir anlam veremiyoruz.

Oysa iş dine imana geldiğinde, dindarlıklarına toz kondurmayan sözde siyasiler, sanki islam dininin birinci emri imiş gibi, yeşile ve doğaya hunharca saldırıyorlar.

Memleketi, özlemini çektikleri Arabistan çöllerine benzetmek için, dört bir koldan acayip çaba harcıyorlar.

Yakın zamanda HES’ler le derelerimiz katledildi, hava alanı yapıyoruz diyerek İstanbul’un ciğerleri söküldü, kuzey anadolu otoyolu projesi ile ormanlarımız yok ediliyor, tarım alanları süratle sanayi arsalarına çevriliyor ve denizler sürekli doldurularak kendilerine ticari alanlar yaratıyorlar ve doğal hayatı yok ediyorlar.

Bunlar da yetmiyor ve öyle gözü dönmüşçesine saldırıyorlar ki, binlerce yıldır Anadolu’nun ve barışın simgesi olmuş zeytinlikleri yok etmek için adeta akın üzerine, akın yaparak en sonunda altıncı akında bu yok oluşu başlatacak, kanunu çıkardılar.

Ülkenin ormanlarının bağrını delerek çoraklaştırdıkları maden ve taş ocaklarına zeytinlikleri de ekleyerek büyük bir başarıya imza atıyorlar.

Arada kendilerine de çifte maaş yasasını da ilave ediveriyorlar. Tabi memleketi yok etme yolunda önemli bir başarıya imza attılar. Zeytinlikleri de yok ederek sanki bu ülkeden intikam almayı başardılar.

Soruyoruz hiç yurdunu seven bir insan bu zeytinliklerin yok edilerek, maden ve taş ocağına dönüşmesi için imza atar mı?

Yine yurdunu seven bir insan ülkesini kurak bir çöl iklimine doğru götürecek, orman katliamlarına sessiz kalır mı?

Résultat de recherche d'images pour "vatan ormanları yakılıyor"

Diyecek tek bir şey var bu ülkeye ihanet ediyorsunuz, bu halkın bu gününü ve yarınını çalıyorsunuz.

Bilim adamları ve çevre mühendislerini dinlemeden sit alanlarını, tarım alanlarını, orman alanlarını rant için yandaşlara peş keş çeken ve dolayısıyla bundan çıkar elde eden siyasiler için, hiç vatansever Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı denilebilir mi?

Sürmene yaylasını ateşe verip ardından hiç bir yapılaşmaya izin vermeyeceğiz, yeniden ağaç dikeceğiz diyen yetkililer, şimdi oraya dikilen villalar gözünüze batmıyor mu? Bu villaları oraya yapan kim ise orayı ateşe veren de odur. Bu yağmaya izin veren yetkili kim ise bu işin ortağıdır.

Dolayısı ile vatan ormanlarını yakarak kendilerine yer açan ve buna göz yumanlar da vatan hainidir.

Bilim Bakanımız buyurmuş ki; kıyılara petro kimya tesisleri yapılmalı. Neden kardeşim? Dağları taşları hallettiniz, denizleri doldurdunuz, termik santraller yetmedi üç beş güzide yer kaldı, onlarında içine etmek için mi kıyılara petro kimya tesisi yapacaksınız?

İzmit körfezini maşallah eski bakanların, vekillerin, tersane cennetine, fabrikaların yarattığı cehenneme çevirmeyi başardınız, sıra diğer bakir yerlerde. Kendinize, yeni gelen Bakan ve vekillere de rant alanı mı yaratmak acaba bütün derdiniz.

Belediyeler umutsuz vaka, sadece göstermelik olarak ağızlarından çevre ağaç lafı çıkarken koruma ile ilgili hiç bir iş yapmadıkları gibi, şehir içinde kalan son ağaçları gece vakti kesip götürüyorlar.

Bunun yanında son kalan yeşil alanları da ibadet alanı yaratma adı altında yağmaya açıyorlar, bunu da bizzat belediye başkanlarının akrabaları ile başlatıyorlar. yani dini kullanarak, din bezirganlığı yaparak kendi yandaş ve şurekasına rant yaratıyorlar. Halbuki o bölgede iki cami var ve bayram namazlarında bile yarısı boş kalıyor. Kısacası cami falan bahane. İşlerine geldiği zaman camileri de yıkıp yeni rant alanı yaratan bu adamlar, resmen yağmalıyorlar memleketi. Vallahi cennetlik bunlar, islama hizmet ediyorlar baksana.

Unutmayın ki yapılan bu tahribatların sonuçları 20-30 yıl sonra iyice belirginleşecektir, bu coğrafyanın halkı bedelini ödeyecektir, şimdiden iklim değişikliği ve yok olan canlı popülasyonu ile kendini gösteriyor.

Hadi şimdi kutlayalım Dünya çevre gününü.

Hepinize kutlu olsun yeşile düşman, dolayısıyla vatana düşman yeşil sözde siyaset adamları.

Hoşçakal yarın……

Résultat de recherche d'images pour "vatan ormanları yakılıyor"

******

Onlar ümidin düşmanıdır, sevgilim,

akar suyun

meyve çağında ağacın,

serip gelişen hayatın düşmanı.

Çünkü ölüm vurdu damgasını alınlarına :

– çürüyen diş, dökülen et-,

bir daha geri dönmemek üzere yıkılıp gidecekler,

Ve elbette ki, sevgilim, elbet,

dolaşacaktır elini kolunu sallaya sallaya,

dolaşacaktır en şanlı elbisesiyle : işçi tulumuyla

bu güzelim memlekette hürriyet.

Bursa da havlucu Recebe,

Karabük fabrikasında tesviyeci Hasana düşman,

fakir köylü Hatçe kadına,

ırgat Süleymana düşman,

sana düşman, bana düşman,

düşünen insana düşman,

vatan ki bu insanların evidir,

sevgilim, onlar vatana düşman