Tuğba Ekinci, Gerici Akit yazarıyla ortak noktada buluştu: ‘Kocan mı dövdü’ derler adama

149

Tuğba Ekinci, Kanal D’de yayınlanan 2. Sayfa programında aşağılık ifadeler kullandı. Aynı aşağılık ifadeleri gerici Akit Gazetesi Yavuz Bahadıroğlu da kullanmıştı. 

Şarkıcı Tuğba Ekinci, eski sevgilisi Ahmet Kural tarafından darp edilen Sıla Gençoğlu için “Biz Türk kızıyız bazı şeyler başımıza geldiğinde şikâyet etmeden önce bunu düşünmemiz lazım. Kocan mı derler adama” dedi.

Programın sunucusu Ekici’nin sözleri üzerine ”Allah’tan hakimler ve savcılar senin gibi düşünmüyor. Kocan mı sevgilin mi demiyorlar” diye yanıt verdi.

Sıla’nın Ahmet Kural’a kafayı taktığını söyleyen Ekinci, Sıla’yı görse, ‘Sen delikanlı bir kadınsın niye yaptın?’ derim” dedi.

Ekinci şunları söyledi:

Ahmet bu kadar ağır bir şeyi hak etmiyordu. Bu erkeklere örnek olsun. Türk örf ve adetlerinde Sıla’nın bu yaptığı çok tepki çeker. Yürekli kadınlar sevdiği erkeği, gururunu incitecek çok büyük bir şey görmediği takdirde rezil etmemeli.

GERİCİ AKİT YAZARIYLA AYNI KAFADALAR 

Gerici Akit yazarı Yavuz Bahadıroğlu, Ahmet Kural tarafından darp edilen şarkıcı Sıla’yı arayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a tepkisini şöyle ifade etmişti:

“Ben olsam öncelikle; ‘Kocanız mı dövdü’ diye sorardım. Çünkü Aile Bakanı’nın sorması gereken sorunun ‘aile’ ile ilişkili olması lâzım…

‘Kocam değil, erkek arkadaşım dövdü’ dediği anda da, ‘Ne haliniz varsa görün!’ deyiverir, telefonu yüzüne kapatırdım!

Tüm saldırılara rağmen, Türkiye’nin en güçlü kurumu hâlâ ailedir. Aile Bakanlığı, aile yapısını tarumar etmek isteyenlere destek için değil, yapıyı korumak için kurulmuştur.”

Toplumsal Haber Merkezi  https://www.toplumsal.com.tr/gundem/tugba-ekinci-gerici-akit-yazariyla-ortak-noktada-bulustu-kocan-h38822.html