Sözlük yazarı ”Teo”, Org*zm konusunda ufukları açacak bilgiler paylaşmış. Org*zm Hakkında Az Bilinenler

294

Sözlük yazarı ”Teo”, Org*zm konusunda ufukları açacak bilgiler paylaşmış. Org*zm Hakkında Az Bilinenler

Öncelikle org*zm nedir?

Erkeklerin kadınlardan fersah fersah geride olduğu cinsel haz. Kadınlarda org*zm iki yoldan olur: klit*ral ve vaj*nal. klit*ral org*zm klit*ris’in uyarılması sonucu, vaj*nal org*zm ise G noktasının uyarılması sonucu gerçekleşir. klit*ral org*zm ulaşılması daha zor olsa da daha yoğun yaşanır. vaj*nal org*zm ise daha kolay ve daha sık yaşanabiliyor olmasıyla bu açığı kapatır. Kadınların pek azı squirting olarak bilinen doğa olayını, yani boşalarak org*zmı yaşayabilir.

erkek ise iki yoldan org*zma ulaşır: pen*sin uyarılması ve prostatın uyarılması. prostatın uyarılması yoluyla elde edilecek org*zm, anüse girişi gerektirdiği ve bu eylemin erkekliğe sığmayacağı düşüncesi yüzünden erkeklerin çok küçük bir yüzdesi tarafından tecrübe edilir. erkeğin org*zmı ekseriyetle boşalma eylemi ile aynı anda gerçekleşir ve bu yüzden bu ikisinin aynı anlama geldiği düşünülür.

kadının iki, erkeğin teoride iki pratikte bir yoldan org*zma ulaşma seçeneği olması zannederim erkek ile kadın arasındaki en büyük farklardan ve sorunlardan biridir. erkeğin elinde bir tek pen*si vardır ve boşaldığında yorgun düşecek ve pen*sinin tekrar erekte olabilecek duruma gelmesi için bekleyecektir ve bekletecektir. erkek için org*zm boşalmaktır ve ne kadar geç boşalınırsa o kadar iyidir. biyolojik olarak sevişmek için programlanmış bir cinsin sevişirken haftanın maçlarını, politika vs düşünmek zorunda bırakılmış olması ironi değil de nedir.

 Cinsel beraberlik sırasında kadın hem klit*ral hem de vaj*nal yoldan org*zma ulaşabilir. aynı şekilde erkek de hem kuru org*zm (boşalmadan) hem de ıslak org*zm (boşalarak) olabilir. bunu başarabilmesi için erkeğin önünde tek bir engel vardır o da boşalma sonucu pen*sin erekte halini terketmeye meyilli olması. bu yüzden çoklu org*zm yaşayabilen erkeklerin önemli bir kısmı en son org*zmı boşalarak yaşar.
öte yandan kadın arka arkaya org*zmı yaşayabileceği gibi bu özelliğe erkekten çok daha kolay sahip olur. üstelik kadın yeni biten birleşme sonrası yenisine hazırdır. erkeğin pen*sinin keyfi beklenir. erkeğin org*zm konusunda kadın ile denk olabilmesi için org*zm ile boşalmanın farkını öğrenmesi ve boşalmadan org*zm olabilmeyi keşfetmesi gerekir.

Org*zm cinsel bir hazdır. Fakat arka arkaya elde edilen org*zmlar ile, cinsel hazdan tüm vücudu kaplayan ve full body orgasm ya da expanded orgasm olarak bilinen mental org*zma dönüşür. beynin kimyası değişir ve kimi durumlarda bunun etkisi az da olsa saatler sonra bile fark edilebilir.

Çoklu org*zm nedir?

çoklu org*zm aynı arousal sırasında birden fazla org*zm olmaya deniyor.

grafik 1-a:

erkeklerde org*zm ve boşalma sonrası sertliğini kaybeden pen*sin kısa bir sürede sertliğini kazanıp tekrar boşalması sanılanın aksine çoklu org*zmdan sayılmıyor. erkeklerde çoklu org*zm, pen*sin org*zm sonrası sertliğini kaybetmeden tekrar org*zm olunması ile sağlanıyor.

rakamlar:

kadınların %80’i klit*ral yoldan org*zm olurken geri kalan şanslı %20 ise vaj*nal yoldan-da org*zm olabiliyor. şanslı dedim çünkü ulaşılması daha kolay. klit*ral org*zma ulaşmak özellikle erkek için daha çok vakit ve efor gerektirirken sonuç olarak kadın için daha şiddetli bir org*zm ortaya çıkıyor. vaj*nal yoldan org*zm olabilen kadınlar ise vaj*nal birleşmede defalarca org*zm olabilseler bile her biri klit*ral org*zm kadar şiddetli hissedilmiyor.

kadınların sadece %15’i çoklu org*zmı tecrübe edebiliyor. bunun çok daha küçük bir kısmı ise bunu her cinsel deneyiminin bir parçası haline getirebiliyor. hem klit*ral hem de vaj*nal yoldan org*zma ulaşabilen kadınların çoklu org*zm yaşama şansı daha fazla.

erkeğin org*zmı kadın org*zmı kadar komplike değil. yine de her boşalmanın org*zm olduğu ya da boşalmadan org*zm olunamayacağı yönünde yanlış bir inanış var. erkeklerin sadece %1’i çoklu org*zm olabiliyor ve erkeğin boşalmadan da org*zm olabilmesini gerektiriyor. erkeğin arka arkaya boşalıp çoklu org*zmı yaşaması mümkün olsa da refractory period denilen, boşalma sonrası pen*sin tekrar erekte olabilmesi için geçmesi gereken süre, erkeğin her birinde boşalarak çoklu org*zmı yaşama şansını iyice azaltıyor.

Résultat de recherche d'images pour "orgasm"

ve gerekenler:

düşünce yapısı: s*ksi, partnerle kurulan bir iletişim olarak görmek, tıpkı konuşmak, sohbet etmek gibi. s*ksi ulaşılması gereken bir amaç, ya da kimi akşamlar yatmadan önce yapılan zevkli bişey olarak görmek kendinize ve partnerinize karşı yapabileceğiniz en büyük haksızlık olur. erkeklerdeki aşırı heyecanlanıp erken boşalma, ya da boşalmamak için haftanın gollerini düşünme gibi sorunların çözümü de bu düşünce yapısı.

partnerler arası fiziksel : aşk, sevgi, hoşlanma gibi hislerin mevcut olduğu cinsel birleşmeden alınan hazzı, fiziksel çekim kat kat arttırabilir. uyumu da bu maddeye ekleyebiliriz, gerçi partnerlerin birbirleriyle olan cinsel uyumu fiziksel çekimle doğal olarak oluşabiliyor. kişiler toplum genelinde fiziksel çekicilik olarak görülen özelliklere sahip olmasalar bile birbirlerine çekici gelebilirler. partnerlerin arasındaki bu fiziksel çekimin duygulardan ve düşüncelerden arınmış, dürtülere ve güdülere dayalı olduğunu söylemek gerek.

rahat olmak; endişe, korku gibi olumsuz hislerden arınmak: partnerinize %100 güveniyor dahi olsanız, s*ks esnasında aklınızın başka bir yerde olması (iş stresi, ertesi güne sarkıttığınız ödev, arabanın kelebek camı, vs) cinsel birleşmeden alınan hazzı azaltacağı gibi org*zma ulaşma süresini de arttıracaktır. 80 dakika baskılı oynayan takımın bir türlü gol üretememesinden doğan stres son 10 dakikadan gol çıkma şansını nasıl olumsuz etkiliyorsa, birleşme sırasında aklı meşgul eden sorunlar da org*zma ulaşma şansının önünde engel olacaktır. bu yüzden çoklu org*zm olabilmek için partnerlerin rahat bir ruh halinde olmaları önemli. aklı dinlendirmek için pek çok yol var, meditasyon bunlardan biri:

cinsel kuvvet: yani sexual stamina, uzun süre s*ks yapabilme becerisi. uzun süre hareket edebilme becerisi ile karıştırılmasın. haliyle erkek kısmı için daha önemli. herşeyin başı sağlık demişler, cinsel kuvvetin başı da sağlık. kandaki yüksek karbondioksit oranı (sigara), eksik/hatalı beslenme, egzersiz noksanlığı/eksikliği, bunun önündeki en büyük engeller. avokado, kuşkonmaz, incir, yaban mersini (blueberry), istiridye, çikolata, karpuz gibi besinler cinsel kuvveti olumlu etkilerken kahve, alkol, dondurma, yağda kızarmış yiyecekler olumsuz etkiler.

(erkekler için) düşük olmayan testesteron seviyesi: fiziksel bir rahatsızlıktan ötürü zaten düşük değilse yenilenlere dikkat ederek testesteron seviyesini arttırmak mümkün. kuru üzüm, yumurta sarısı, kırmızı et, ton balığı ve bakliyat gibi.

(erkekler için) yukarıda bahsettiğim refractory period’u azaltmak için, pc kası’nı işemek dışında da kullanabiliyor olmak. pazu yerine pc kası geliştirmek kadar çaba gerektirmese de bu kası kontrol edebilmek boşalmadan org*zm olabilmek ve çoklu org*zm için gerekli.

nasıl:

önsevişme: egzersiz yapmadan önce veya sahaya girmeden önce nasıl ısınılıyorsa, s*ks için de ısınmak gerekiyor, hem fiziksel hem mental olarak. önsevişme, çoklu org*zm’ın ilk doruk noktasına ulaşabilmek için yükselinmesi gereken mesafenin bir kısmını pek de fiziksel bir efor sarfetmeden katedilmesine neden olur, s*ks için daha çok enerji kalır. ek olarak, önsevişme sırasında partnerler birbirlerini ne kadar arzu ettiklerini gösterirler, dolayısıyla ne kadar arzu edildiklerini de görürler. önsevişme, ilk org*zm sonrası götü devirip uyumamak ve tekrar istemek için gerekli olan iştahı açar.

iletişim: partnerlerin neler istediklerini ve nelerden hoşlandıklarını bilmeleri gerekiyor. iletişim diyince sadece konuşmak anlaşılmasın, konuşmak şart değil. partnerinizin size nelerden hoşlandığını cümlelerle değil, hareket ve tavırlarıyla, vücut diliyle ve çıkaracağı seslerle zaten söyleyecektir. konuşarak da iletişim kurulabilir, ancak bazı insanlar nelerden hoşlandığını keşfedemez, bilmez, bilemediği için de söyleyemez. diğer yandan partnerinizin konuşmadan size söyleyecekleri, aslında istedikleridir. üstelik partnerinizin size konuşmadan söylediklerini anlamış ve ona göre hareket etmiş olmak sizi partnerinizin gözünde daha arzu edilir hale getirecektir.

Résultat de recherche d'images pour "orgasm"

bencil olmamak: kişinin kendi alacağı zevke öncelik vermesi partnerinin alacağı zevki azaltabileceği gibi kendisini önemsiz hissetmesine neden olacak ve aklının bir köşesinde bu düşünceyle mücadele etmek zorunda kalacaktır. partnerlerin zevk almaktan çok vermeye odaklanması akılda oluşabilecek bu gibi sorunların önüne geçecektir ve cinsel deneyimi daha doyurucu ve zevkli hale getirecektir. örnek: favori pozisyonunuzda daha çok zevk almaya çalışmaktan ziyade, partnerinizin favori pozisyonunda ona daha çok zevk vermeye çalışmak.

çikolata: serotonin, dopamin, theobromine ve anandamide gibi mutluluk, zevk veren hormonlar cinsel birleşmeden alınan zevki arttıracak ve çoklu org*zm için gerekli olan tepe noktasında seyretme süresini arttıracaktır, bu yüzden özellikle cinsel birleşme öncesinde ve aralarda çikolata tüketilmesi elzemdir. gerçi çikolata yemeye bahane mi lazım.

dehidre olmamak için su: dehidrasyon yorgunluk, baş dönmesi hatta bayılmalara kadar varabilen olumsuz sonuçlara sebep olabilir. özellikle org*zm sırasında bayılmamak için cinsel birleşme öncesinde ve aralarda su tüketimine dikkat etmek gerekir. çikolata yedikten hemen sonra içilirse daha güzel olur.

kadın için:

a) klit*risi elle uyararak birden fazla org*zm – klit*ris aşırı ilgiden kuruyup sahibine huzursuzluk çıkartacağı için başarı şansı çok az.

b) klit*risi ağız yoluyla uyararak birden fazla org*zm – oral s*ksi yapan kişinin işini severek yapması gerekiyor. (bkz: arbeit macht frei) daha doğrusu, oral s*ksin hem yapan hem de yapılan için zevkli bir eylem olduğu durumlarda kadının klit*ral yolla çoklu org*zma ulaşması mümkün.

c) klit*risi ağız yoluyla uyararak org*zm ve hemen arkasından vaj*nal s*ks – kadın klit*ral org*zm olmanın etkisinden henuz çıkamamış olacaktır ve iyi alınmış bir pozisyonda (doggy) erkek pen*siyle kadının g noktasını uyarabilir. bu noktada kadının ilk org*zmın hazzından çok uzaklaşmadan tekrar org*zm olması mümkün.

d) vaj*nal çoklu org*zm – kadının şanslı azınlıktan olması ve g noktasının sürekli uyarılması gerekiyor. klit*ral org*zm ile başlanmamış olduğundan vaj*nal çoklu org*zm, klit*ral org*zm ile başlananlar kadar şiddetli olmayabiliyor.

erkek için:

a) uzun süreli blowjob – oral s*ks yapan kişinin bundan zevk alması erkeğin bu yolla çoklu org*zma ulaşma şansını arttırıyor. kadına yapılan oral s*ksten ayrı olarak sağlam bir çene şart. boru değil. erkeğin kendisini rahat hissetmesi, boşalmaya odaklanmadan sadece keyfini çıkartmaya bakması gerekiyor.

b) cinsel birleşme – erkeğin b*şalacağını anladığı an pc kasını kontrol ederek boşalmadan org*zm olması ile olabiliyor. bunun için erkeğin kontrolü elinde bulundurduğu bir pozisyonda olunması gerekiyor, örneğin doggy gibi.

Résultat de recherche d'images pour "orgasm masculin"

 

Not: Yazıda ki sansürleme hakkında, sitemizin tek gelir kaynağı google reklamlardır. Sansürlediğimiz kelimeleri de google yasaklı kabul edip, yayımlanması halinde reklam gösterimlerine izin vermemektedir. Bunun için sizlerden özür dileriz.

kaynak: https://eksisozluk.com/entry/48185054