Son Nefeslerini El Ele Tutuşarak Verdiler – Kızları Bir Detayı Farkedince Çok Şaşırdı

925

Gerçek aşkların asla bitmediği söylenir.

Hepimiz ömür boyu seveceğimiz o kişiyi ararız.

Bazıları hayatının aşkına erken yaşta kavuşurken bazılarınınkiyse zaman alır.

Floyd ve Violet Hartwig birbirlerini erken yaşta buldular.

1947’de dünya evine giren çift 67 yıl boyunca evli kaldı.

Çiftin hayatından kesitleri okuyunca bir kez daha aşka aşık olacaksınız.

Floyd ve Violet Hartwig lisede tanıştılar. Kısa bir süre içinde birbirlerine aşık oldular. Floyd 2. Dünya Savaşı’na katılmak zorunda kalınca bu süreç boyunca birbirlerine yüzlerce mektup yazdılar.

İşte 1947’nin mayıs ayında yazılan mektuplardan bir kesit:

“Merhaba sevgilim! Sana uzak diyarlardan yazıyorum. Seni çok özledim ve ilk günkü kadar aşığım. Çok kısa sürede sana kavuşacağım.

Dünyanın en tatlı kadınına aşık olana dek kendimi orduya aşık sanırdım.”
2. Dünya Savaşı’ndan sonra Floyd ülkesine dönünce Kaliforniya’da bir çiftlik aldılar. Burada üç çocukları dünyaya geldi.

Birkaç yıl önce Violet’e demans teşhisi koyuldu. Floyd harika bir hayat arkadaşı olduğunu göstererek her daim eşinin yanında oldu. Floyd’ta da böbrek hastalığı çıkınca artık eşine bakamamaya başladı. Çocukları ve torunları üzüntüden kahroldular. Bu sırada Floyd ve Violet arasındaki bağ daha da güçlendi. 67 yıllık evliliklerinin ardından bir gün el ele uyuyup bir daha uyanmadılar.

Hayatlarını kaybettiklerinde Floyd 90, Violet ise 89 yaşındaydı.

Son günlerinde yanlarında çocukları, torunları ve torunlarının da çocukları vardı. Hepsi üzüntünden kahroldu. Öte yandan böylesine bir aşka tanık oldukları için kendilerini mutlu hissettiler.

Kızları Donna Scharton, “Aralarında çok özel bir bağ vardı ve bu bağ gitgide güçlendi. Özellikle son aylarında birbirlerine inanılmaz düşkündüler” dedi.

İşte devlerin aşkına ait video: