NURETTİN YILDIZ: “KADINLAR ÜMMETİN EN BÜYÜK SORUNU’

2470

Şeytan tasvirlerine benzerliğiyle tanınan sözde alim Nurettin Yıldız, kadın düşmanlığı çıtasını yükseltti.

Daha önce, çalışan kadınlara yönelik “Çalışarak fuhuşa hazırlık yapmış oluyorlar” sözleriyle tepki çeken Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nureddin Yıldız, bir kez daha kadınları hedef aldı. Daha önce çalışan kadınları “fuhuşla”, üniversiteli kadınları ise “gözü bakire olmamakla” suçlayan gerici vakfın kurucusu Yıldız, bu defa da kadınları “ümmetin en büyük sorunu” olarak gördüğünü açıkladı.

Yıldız’ın vakfın sohbet toplantısında yaptığı konuşma, sosyal medya hesaplarından da yayınlandı. Veda hutbesinin en uzun mesajlarından birisinin kadınlar hakkında olduğunu söyleyen Yıldız, kadınların o dönemde peygamber tarafından da “sorun” olarak görüldüğünü iddia etti. Yıldız, “Kadınlar ne yaparlarsa yapsınlar, namaz da kılsalar, oruç da tutsalar, ümmetin sorunu olmaya devam edecekler” dedi.

Antik Şeytan Heykeli / Nurettin Yıldız

‘BU ŞEKİLDE MÜCAHİT YETİŞTİREMEZLER’
Kadınların hak aramasının, “ümmetin ayağa kalkmasına engel” olduğunu ve bu şekilde “mücahit” yetiştiremeyeceğini söyleyen Yıldız şu ifadeleri kullandı:

‘ŞEYTANA TAPINMAK ÖNEMLİ BİR KONUDUR’
“Erkekler kadınlara zulmetmekle itham edildikçe mücahit yetişmez. Sabah namazına kalkmayan erkekler oldukça, Allah için doğurup Allah için yetiştireceğini bilmeyen kadınlar oldukça bu ümmet ayağa kalkmaz. Bu şeytana tapınmak kadar önemli bir konudur.”

‘PEYGAMBER YÜZÜNDEN KADINLAR ŞIMARDI’
Peygamberin, “Kadınlara iyi davranın” vasiyeti nedeniyle dizginleri ele alan kadınların şımardığını söyleyen gerici vakfın kurucusu, yuvaların dağılmaması için kadınların dövülmesini isteyerek, “Yeter ki kol kırılsın yel içinde kalmasın” ifadelerini kullanması dikkati çekti.

‘DİPLOMA İÇİN TAVİZ VERMEYECEKLER’
Kadınların diploma için “bazı şeyler”den taviz vermemesi gerektiğini söyleyen Yıldız son olarak şu ifadeleri kullandı:

“Bu ümmet, kadın konusunu halletmedikçe ayağa kalkamaz, Sultan Fatih bulamaz. Önce kadın konusu halledilecek. Kadınlar değil başörtüsü, onun üzerindeki ikinci örtüden bile taviz vermeyecekler. Aksi takdirde peygamber efendimizin ne dediğini anlamadan bu dünyadan göçer gideriz.

İLAHİYATÇI BEDİR: “NURETTİN YILDIZ GİBİLER İSLAM DÜŞMANIDIR” 
Konuya ilişkin gazetemize değerlendirmede bulunan İlahiyatçı Sinan Bedir, Nurettin Yıldız’ın bu açıklamasının müslümanlığı; kız çocukların öldürüldüğü, kadınların satıldığı islam öncesi döneme geri döndürmek amacını taşıdığının altını çizdi ve şunları söyledi;

” Nurettin Yıldız gibiler İslam düşmanı Emevilerin günümüzdeki uzantılarıdır. Müslüman gibi görünüp İslamın tüm değerlerini yok etmektedirler. İslam devrimi yüce Allah’ın izni, Hz. Muhammed efendimizin mücadelesi ve kadınların yeni dini sahiplenmesi sayesinde mümkün olmuştur. İslam’ın ilk icraatları da kadınların korunmasıyönünde olmuştur. Bu çürümüşlerin şeytani yalanlarına toplum olarak tepki göstermezsek yeni FETÖ’lerin ortaya çıkması muhtemeldir.

http://bagimsizvatanhaber.blogspot.com.tr/2017/07/nurettin-yildiz-kadinlar-ummetin-en.html