Nakşibendi tarikatının açtığı evlerin sabit giderlerini halk karşılayacak!

1460

Aile Bakanlığı’nın Nakşibendi tarikatıyla Ankara’da kurbanın çocuğu var.
Cumhuriyet gazetesi yazarı Çiğdem Toker 4 Ağustos’taki köşe yazmanı Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) Ensar Vakfı ve diğer tarikatların vakıflarıyla gerçekleşmesi konusunda yazdı.

Kasım 2016’da Meclis’ten geçen “Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Kanununu” nun kurumun amacını düzenleyen maddesine sunuyor “Milli ve manevi gelişmelere katkıda bulun” ifadesinin tehlikesine dikkat çekti.

“Maneviyat istasyonu”

Toker Yazılı CHP Bursa Milletvekili Lale Karabıyık’ın, Plan Bütçe Komisyonu’nun görüşlerini açıkladıktan sonra soruşturmaunu açıkladıktan sonra daha sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın müşteriye sunumu için çok teşekkür ederim. Bu maddeyle bakanlık, bütün gençlik kamplarında, -Osmanlıca ve Ceza derslerin de sınavı “Maneviyat İstasyonu” adı altında etkinlik yapabilecekti.

Nakşibendi tarikatıyla Aile Bakanlığı arasında anlaşma

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın, TuğşErler Tarikatı’nın Ankara’daki direktörü Muradiye Kültür Vakfı’yla protokol imzaladığını hatırlatan Toker, Ankara’da 31 çocuk evinin masraflarını ceza halkasında vergileriyle ilgili bakanlığın bütçesiyle dikkat çekti:
Ankara’da bulunan Muradiye’nin kurucusu Nakşibendi tarikatının açılışıyla ilgili vergilerle karşı karşıyalardır.

Tıpkı, diğer bakanlıkların protoküleri tarikatların diğer etkinlikleri gibi.
Bu yazı, arabanıza benzin, çocuk bilgisayarı oyunu oynamaktansa gerici dinsel tarikatları da finanse edebilmek.