KUL OLMAK BAŞKA,  iNSAN OLMAK ÇOK BAŞKADIR

422

Dünyada bunca din varken, Herkesin dini kendine doğru ve kutsal iken, ki doğaldır böyle olması gerekir. Her dine mensup tüminsanların kendi dinini tek doğru diğerlerinin hepsinin
yanlış ve kötü olduğuna inanmasına da hadi tamam doğal diyelim. Çünkü düşünme ve inanç özgürlüğüdür. İşte limid hudut sınır burada kalmalı. Kalmazsa bundan sonrası,
Kandır Zulümdür Göz yaşıdır. Vahşettir.

Bu islamda başka din’den olan ve islama katılmayı kabul etmeyip direnen insanlara karşı o insanları kendidoğrusuna çekebilmek inançları ve akılları gereği sözde iyilik yapabilmek adına sırası ile Önce iyi niyetle Nasihat, Yol gösterme, Dolaylı mahalle baskısı, Doğrudan baskı, Ekonomik baskı, Güç ile yollarını kapatma, Mecbur bırakmaya kadar gider.

Hala sonuç alınamaz ise, artık yaradan onların beyinlerini mühürlemiş olduğu gerekçesi ile, Din en kutsal adalet sayıldığından, Haksızlık edip hak yeme, Tehdit etme, Gasp etme, Saldırma, Tecavüz etme, Öldürme hakkının olduğuna inanmaya kadar gider. Dinin hegomanyası ve cehaletin sınırı yoktur. Nasılsa tek doğru tek adalet kendi inançlarıdır.

Kutsal bir amacı taşıdıklarını düşünerek yapılan: Tüm acımasızlıkların, Adaletsizliklerin, Hırsızlıkların, Ahlaksızlıkların, Katliamların, İftiraların, Yalanın, Gaspın, Mübah ve doğru olduğunu düşünürler, Gasp ettikleri insan nasılsa kendileri gibi müslüman değildir. Peygamber geleneği ganimet sayılır. Artık din ve kutsaliyet onları insanlıktan çıkarmıştır.

Tüm bunları yaparlarken vicdanen hiç bir rahatsızlık duymazlar, bazı fanatik olanları Adam keserken, yakarken, katlederken bile rahat ve huzurlu olmuşlardır. Maraşta çorumda sivasta oldukları gibi.

Onlar artık öyle bir hale gelmişlerdir ki kendi inançlarından olmayan , kendileri gibi gibi inanmayan, başka tarzda ve yolda inanan insanlara, veya hiç inanmayan insanlara “Allah seni ıslah etsin” demenin bile dünyanın tüm insanları, inançları ve insanlık adına çok büyük bir terbiyesizlik ve ahlaksızlık olduğunu düşünemezler ve  sürekli kelimeyi söylerken iyi, doğru haklı,olduklarını sanırlar.

Bu insanlarında bir dini olduğunu kendi dillerinde yaradanlarına bir işim verdiklerini ve kendilerine asıl benim yaradanım seni ıslah etsin gerçek tanrı benim inandığım tanrıdır o sizi şu şekilde bu şekilde cezalandıracak dediğinde nasıl davranacaklarını bilmezler ve saldırmaya kalkarlar.  işte islam alemininde yaşanan tüm kötülüklerin çekirdek mayasında bu anlayış yatar,

O nedenle diyoruz ki Kul olmak başkadır insan olmak başkadır. insan olmanın tek bir altın sözü vardır.

” Hangi dinden hangi inançtan olursa olsun,isterse inançsız olsun kendine yapılmasını istemediğin hiç bireyi başkasına yapma, söyleme, davranma”

Bu yazıyı okuyup karşı çıkan böyle olmadığını savunanlar olacaktır. Onlara derim ki bu benim düşüncem, tezim değildir, Bugüne kadar yaşanmış olan gerçek durum tespitidir.
Karşı çıkanların öne süreceği ne bir ayet, ne bu ayetler üzerine yazılanı farklı gösterme çabasıyla bulacağı türlü argümanlar bu gerçekliği değistirmeye yetmeyecektir.

Ancak benim bu yazıma karşı çıkanların sayısının çokluğu “Gerçek islam bu değil” demeleri bile umut vericidir. Farkında olup bilmeseler de Etkileri izleri insanlıkları vardır içlerinde. Hala kendi iç güzelliklerini bilmeden islamda var olduğunu ve dinden zannetmektedirler.Demek onlar hala insanlıklarını kaybetmemişler hala tam olarak kul olmamışlar.

Hala islami tanımak zorunda kalmış ama insanlıklarını hiç bir zaman kaybetmemiş direnmiş, Orta asya Türk kültürünün, Mezopotamya Zerdüst ögretilerinin, Ahmet yesevi’lerin, Hallac-i mansur’ların, Hassan Sabah’ların, Hacı Bektas Veli’lerin, Yunus Emre’lerin, Mevlana’ların
Mustafa Kemal’lerin Bu kişilerin felsefeleri bu toprakların insanlarında Arapların öldürücü yok edici çürütücü islam virüsüne karsi hep bir solüsyon iyileştirici görevi görmüştür.

(Kendilerini sevgi ve saygıyla anıyoruz.) Bu sebeble anadolu topraklarında yaşayan insanların islam anlayışının ve müslümanlığın araplardan daha güzel, daha iyi, gerçeğe daha yakın islam olduğu zannedilir.

Artık emperyalistlerin sömürüp işgal etmek istedikleri ülkelere karşı en büyük silahları ne Atom bombası ne nükler silahtır. İşte bu çağdışı insanla birlikte insanlığıda yok eden bağnaz ilkel inanç anlayışıdır.

Tekrar söylüyorum bu yazımı okuyup haklı olduğumu savunan insanlardan çok karşı çıkarak gerçek islam bu değil sen yanılıyorsun diyecek olanların fazlalığına daha çok sevinirim. çünkü onlar henüz bu virüsün tam olarak etkisi altında kalmamışlardır.

Tam olarak insanlıktan çıkıp kullaşmamışlardır. Onlar sadece zaten kendi içlerinde,özlerinde var olan, Güzelliklerini, Doğruluklarını, Dürüstlüklerini, insani duygularını, islamdan olduğunu zannedenlerdir. Ve yaşanmış uygulanmış bütün islama gerçek islam bu değil derler. Oysa bütün güzellik kendilerindedir. Keramet insandadır.

Emperyalistlerin çeşitli yöntemlerle içimizdeki bazı insanları kullanarak bağnaz arap islam kültürünü (kimse araplara karşı ırkcılık yaptığımı düşünmesin hedefim sadece kültürleri ve insanlığa zararlı olan öğretilerdir) niye bu kadar gözümüzün içine sokmak istedikerini şimdi anlamışsınızdır umarım.

Bu en doğru benim inancım, en haklı benim davranışım, en iyi olan benim, diğerlerinin hepsi kötü,onlarla hepsi benim gibi oluncaya kadar savaşacağım anlayışı çağımızın ve dünyamızın en ölümcül hastalığı ve kanserden çok daha tehlikeli bir virüsdür.

Bu rahatsızlıkları ilerlemiş olan kişilerin hastalığına Modern tıp psikolojisinde ne ad verilir bilmiyorum. Ama bu virüs milyonlarca fazla kişide çok ilerlemiş durumda acilen tedavi edilemezlerse bütün dünya çok acı çekecek.
insan