Kadının Cinsel Hayatı Hakkında Uyduruk 5 Yanlış

919

Kadının da s*ks hayatı var. Ve erkekler bu konuda pek çok şeyi yanlış biliyorlar. İşte doğrularını öğrenmeniz gereken en önemli 5 yanlış! Haydi bakalım….

Kadınların lib*doları tek eşliliğe yatkındır! (Yok daha neler!)

Almanya’da 2006 yılında 2500 çiftin üzerinde yapılan bir araştırmaya göre kadınların tek eşli ilişkilerden erkeklerden daha çabuk sıkıldığı belirlendi. 2012 yılında Kanada’da yapılan bir başka araştırmaya göre ise uzun süreli ilişkilerde erkeklerin cinsel isteklerinde bir azalma görülmezken kadınların eşlerine karşı isteklerinde azalma olduğu gözlemlendi.Yani tek eşlilik erkeklerden daha çok kadınları rahatsız ediyor!

Kadınlar erkekler kadar s*ks düşünmez ve istemezler! (Yav he he)

Erkekler kadınların s*ks düşünmediklerini, sadece aşık oldukları adamları arzuladığına inanırlar. Erkeklere göre kendi lib*doları kadınlarınkinden daha fazladır. Şimdi sıkı durun! Kadınlar da en az erkekler kadar s*ks yapma isteği duyarlar. Ve aslında biyolojik olarak pek çok farklı erkekle cinsellik yapmak üzere programlanmışlardır.

Lakin toplum ve mahalle baskısında inanışa göre kadınların çok fazla s*ks yapması ayıptır. Bazı romantik geleneklerde ise kadınların erkeklere pasif bir şekilde yaklaşmaları ve erkeklerin cinsellik tekliflerini edene kadar bekleyip daha sonra beraber olmaları öneriliyor.

Kadınlar dokunulmadan uyarılmazlar. (Ooof of)

Kadınlar aslında görsel uyarılardan çok fazla etkilenirler ama bunun hakkında pek fazla konuşmamayı tercih ederler. Prof. Meredith Chivers kadın ve erkeklerin er*tik materyallere verdikleri tepkileri araştırdı ve kadınların er*tik görsellere daha fazla tepki verdiğini tespit etti.

Araştırmalarda kadınlar p*rnografik görsellerden hoşlanmadıklarını söyleseler de beyin dalgalarının daha duyarlı olduğu gözlendi.

Kadınlar geç uyarılıyor. (Sizi Son Kez Uyarıyorum :)

Araştırmalar ortaya koydu ki kadın ve erkeğin uyarılma süreleri hemen hemen aynı oranda. Her iki cinsinde p*rno izlerken uyarılma süreleri 10 dakika sürüyor. Fiziksel uyarılma, duygusal olarak s*ks isteği ile aynı oranda gerçekleşmese de elde edilen bulgular kadınların uyarılmak için daha fazla zamana ihtiyaç duydukları tezini çürütüyor.

Ayrıca, kadınların o*gazm olmak için daha fazla zamana ihtiyaç duydukları yaygın bir kanıdır. Uzmanların açıklamalarına göre kadınlar m*stürbasyon yaparken erkeklerle aynı zaman diliminde o*gazm olabiliyorlar. Kadınlar erkeklerle ilişkiye girdiklerinde bir şekilde geç bir süre içerisinde o*gazma ulaşabiliyorlar.

Bu fark sadece erkeklerin o*gazmına odaklanan, sadece vaj*nal s*ksi öncelik haline getiren cinsel kültürden dolayı ön plana çıkıyor.

Kadınların yaşı geçtikçe cinsel istekleri azalır! ( Tabi tabi)

Yapılan bir araştırmaya göre kadınlar 30 ve 40’lı yaşlardayken, ergenliğe göre ve hatta 20’li yaşlardan daha fazla cinsel istek duyuluyor. Kadınlar 40’lı yaşlarında çoklu o*gazm yaşayabiliyorlar. Pek çok araştırmaya göre kadınlar olgunluk çağlarında daha mutlu cinsel deneyimler yaşıyorlar.