Gargat ağacı nedir? Yahudiler neden Gargat ağacı dikiyor?

2196

Gargat ağacı denildiğinde neden ilk olarak aklımıza Yahudiler geliyor? Gargat ağacının özelliği nedir? HDP’nin parti logosu Gargat Ağacına benziyor mu? Hadis- i şerifte Gargat ağacı nasıl anlatılıyor? İşte Gargat ağacı hakkında bilmedikleriniz…

Yahudiler İsrail’in her tarafına neden Gargat ağacı diktiğini biliyor musunuz?

Tarım konusunda Yahudilerin birçok araştırmaya imza attığını biliyoruz. İsrail’in tarım sektörü, doğal kaynak azlığının üstesinden gelme üzerine kurulan yoğun bir sistemdir, özellikle su azlığı ve topraklarının yarısının çöl olması. İsrail firmaları sulamada, su tasarrufunda diğer ülkelere hizmet sağlamaktadır.

 

İsrail tarıma bu kadar önem verirken, Yahudiler neden İsral’in her yanına Gargat ağacı dikiyor?

Yahudilerle anılan Gargat ağacının geçtiği hadis-i şerif bir ayet mi?

Bir hadisi şerifte şunlar yer alıyor:

“Öyle ki Yahudiler taşların ve ağaçların arkasına saklanacak ama ağaç ve taş dile gelerek ‘Ya Müslim! Ey Allah (c.c.) kulu! Gel, bak benim arkamda Yahudi var, buraya gizlendi, benim arkamda, gel onu cezalandır.’ diyecek. Sadece ‘Gargat Ağacı’ bunu söylemeyecek, çünkü o Yahudi ağacıdır.” (Kitab¬ul Fiten H. 2239)

İlginçtir, hadis¬i şerif daha çok kıyamet alametlerinin zikredildiği bölümlerde geçiyor Kaynaklarda kıyamet alametleri sıralanırken, fitnenin artması, Yahudilerin Müslümanlara yönelik taşkınlık ve zulmü inanılmaz boyutlara varınca, sabır sınırı taşıp artık bu zulme bir dur demek isteyen Müslümanların kendilerini bulup cezalandırmasından çekinen Yahudilerin bulabildikleri her yere kaçıp saklanacağından söz ediliyor.

Hadis-i Şerif’te, Yahudilerin taşların ve ağaçların bile arkasına saklanacağı, buna karşın Gargat ağacından başka bütün taş ve ağaçların: “Ey Müslüman, Ey Allahın kulu, Yahudi arkamdadır, gel onu cezalandır” diyeceği ifade ediliyor. (Buhârî, Tecrid, IX, 73; Tirmizî, Birr, 25; Fiten, 2; et¬Tâc, I, 25) (Kitab¬ul Fiten H 2239)

Yahudiler her ne kadar hadis-i şeriflere itibar etmiyor olsa da tedbir olarak bu ağacı dikmekten de vazgeçmiyor.

İnsanın aklına Gazze’de İsraillilerin masum insanlara, küçük çocuklara yaşattıkları geliyor. Yahudilerin yaptığı zulüm yarın öbür gün taşı ağacı dile mi getirecek? Konuşaçak ağaçlardan biri de Gargat ağacı mı olacak?

PEKİ HDP LOGOSU GARGAT AĞACI ŞEKLİNDEN Mİ ESİNLENDİ?

HDP’nin logosu Yahudilerin kutsal saydığı Gargat ağacından esinlendiği iddia ediliyor. Yahudiler Gargat ağacının kendilerini koruyacağına inanıyorlar. HDP daha önceki adı BDP; logolar incelendiğine logoların Gargat ağacına benzediği dikkatlerden kaçmıyor.

GARGAT AĞACININ ÖZELLİKLERİ

Gargat ağacı Nisan-Mayıs aylarında beyaz çiçekler açan etli yapraklı bir ağaçtır. Yenilebilir meyveleri vardır.

En çok bozkırlarda çöllerde görülür. İsrail’in bulunduğu coğrafyada Gargat ağacına çok sık rastlanır. Dünyada bu bitkinin görüldüğü diğer ülkeler Pakistan, Irak, Suriye, Ürdün, Suudi Arabistan, Kuveyt, ve Kuzey Afrikadır.

 

 

haberkita.com