Erkeklerin cinsel yaşamıyla ilgili şaşırtıcı gerçekler

1048

Kadınlarda orga*zmın birçok farklı çeşidi olduğunu, orga*zm olma süresinin farklı dış etmenlerle bağlantılı olarak değişebileceğini, daha yoğun orga*zm yaşamak için izlenmesi gereken pratik yolları sizlerle daha önce paylaşmıştık. Bu kez de sizlerden gelen istek üzerine, erkek cinselliği ve orga*zmı ile ilgili ilginç ve bilgilendirici olacağını düşündüğümüz bir yazı hazırladık.

Erkek ve kadınlar arasındaki orga*zma dayalı farklılıklar neler? Erkekler cinsellikte nelerden hoşlanır? Kadının ve erkeğin cinsellikten aldığı zevk aynı mıdır? Kadınlar orga*zm olduklarında erkekler neler hisseder?

İşte erkeklerin cinsel yaşamıyla ilgili en merak edilen 10 şaşırtıcı gerçek:

Orga*zm ve boşalma aynı anda mı olur?

Birçoğumuz erkeklerin orga*zma ulaştıklarında boşaldıklarını düşünüyor olabiliriz. Bu durum çoğu zaman geçerli olsa da, aslında erkekler orga*zm oldukları anda ya da orga*ma ulaştıkları için boşalmazlar. Boşalma, orga*zma ulaştıktan birkaç saniye sonra gerçekleşir. Bu nedenle boşalma problemi yaşayan erkekler de org*zmı yaşayabiliyor.

Boşalmanın kaçınılmazlığı

Bu terim, cinsel araştırmalar konusunda bilim dünyasında en ünlü araştırmacılardan olan Masters ve Johnson ikilisine ait. Araştırmacılar yaptıkları çalışmalar sonucunda birçok erkeğin cinsel organlarının uyarılması sonucunda orga*zm yaşamasının kaçınılmaz olduğunu buldular. Araştırma sonuçlarına göre, erkeklerin %75’i iki dakika ya da daha az süre boyunca mas*türbasyon yaptıklarında orga*zma ulaşabiliyor.

Orga*zm eşitsizliği

Masters ve Johnson’ın yaptıkları çalışmaların devamlılığı niteliğinde olan ve Chicago Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada, erkeklerin %75’inin kısa bir uyarılmadan sonra org*zma ulaşabilmelerine karşın, kadınlarda bu oranın yalnızca %50’yle sınırlı kaldığı görülmüş.

Kısa orga*zmlar

Erkeklerin orga*zma erişme süreleri ne kadar çabuksa, orga*zmda kalma süreleri de bir o kadar kısa. Bu nedenle erkeklerin birçoğu ilişki sırasında erken boşalmamayı tercih ediyor.

Çoklu orga*zm

Çoklu orga*zm genelde kadınlarla ilişkilendirilen bir durum olsa da, erkekler de ilişki sırasında birden fazla kez orga*zm yaşayabiliyorlar. Kinsey Enstitüsü’nün yaptığı araştırmalara göre, erkeklerin % 15 – 20’si ilişki sırasında birden fazla org*zm yaşayabiliyor. Ancak erkeklerin birden fazla org*zm olabilmesi genelde kendiliğinden gerçekleşen değil, öğrenme gerektiren bir durum.

Ayrıca orga*zmın (yukarıda da belirttiğimiz gibi) boşalmayla karıştırılmaması gerekiyor. Erkeklerin birden fazla kez boşalmaması, bir kez boşaldıktan sonra bir daha orga*zm olamadıkları anlamına gelmiyor. Çoklu orga*zm becerilerinizi geliştirmek için tantrik cinsellik uygulamalarını inceleyebilirsiniz.

Bir dakikadan bir saate…

Masters ve Johnson’a göre erkeklerin tepkisizlik dönemi (orga*zm olduktan sonra tekrar orga*zm olabilmek için gerekli olan dinlenme süresi) bir dakikadan bir saatte kadar uzanan bir aralıkta farklılıklar gösterebiliyor. Bu farklılık yaşa, fiziksel duruma ya da kişinin yaşam stiline göre değişiklik gösterebiliyor.

Erken boşalma

Erken, ne kadar erken; geç, ne kadar geç? Söz konusu cinsel mutluluk olduğunda, herkesin farklı tercihlerinin ve alışkanlıklarının olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle bir çift için ‘çok kısa’ olarak değerlendirebilecek bir cinsel ilişki, bir diğeri için yeterli bir zaman gibi görülebilir. Erken boşalma olarak tanımlanan durum aslında 2 dakika veya daha erken bir sürede ilişkinin sonlanması.

Erkeklerde ‘’G *spot’’

Kadınlarda v*jinanın üst duvarında yer aldığı varsayılan ve org*zmı sağlayan G-spot benzeri bir nokta erkeklerde de var. Makalelerde ‘P *-spot’ olarak adlandırılan bu nokta, erkeklerde an*üsün içinde, küçük bir çıkıntı olarak bulunuyor. Bu bölgenin uyarılması, yoğun ve zevkli bir orga*zm deneyimi sağlıyor.

Ortalama birleşme süresi

Cinsel birlikteliğinizin süresini uzatmak için ilginç şeyler denemenize gerek yok. Kinsey araştırmasına göre, çiftlerin çoğunluğu 7 dakikalık cinsel birlikteliği tatmin edici bulduklarını söylüyor.

Kaynak: http://www.uplifers.com/