Din öğretmeninden çok sayıda öğrenciye cinsel istismar

327

5 kız öğrencisine cinsel istismardan gözaltına alınan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni E.Y. tutuklandı. Öğrenciler, E.Y.’nin kendilerini aylardır taciz ettiğini söyledi.

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde 23 Mart’ta bir ortaokulda 5 kız öğrencisine cinsel istismar suçlamasıyla gözaltına alınan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni E.Y. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Yaşları 11 ile 15 arasında değişen çocukların rehberlik öğretmenine verdikleri ve soruşturma dosyasına giren ifadeleri ortaya çıktı.

Öğrenciler ifadelerinde, şüphelinin derslerde kendilerine fiziki tacizde bulunduğunu ve rahatsız edici şekilde baktığını anlattı. Mağdur öğrencilerden biri de E.Y.’nin sınavlarda kopya ve yüksek not verdiğini söyledi.

ÖĞRENCİLER İFADELERİNDE İSTİSMARI ANLATTI

Mağdur öğrencilerden K.K. (12) ifadesinde, öğretmenleri E.Y.’nin yaklaşık 4-5 ay önce kitap okuma dersinde kendisini elle taciz ettiğini anlatarak şikâyetçi olduğunu söyledi.

Öğrencilerden M.T. ise öğretmenleri E.Y.’nin bir ay önce kitap okuma dersinde yanından geçerken eliyle boynuna dokunduğunu, saçlarını ellediğini ve bakışlarının kendisini rahatsız ettiğini söyledi. M.T., “Derste bana kopya verdi ve sınavlardan hep 100 verdi. Hocadan şikâyetçiyim” dedi.

Öğrencilerden M.M. (12) de “E.Y., 3-4 hafta önce kitap okuma dersinde, ‘Kimse kitabın üzerinden kafasını kaldırmasın’ dedi. Sonra da bana dokundu” ifadelerini kullandı. (DHA)