Bu çocuklar Türkiye’de olsa ne olurdu? 4 engelli çocuğu evlat edinen koca yürekli eşcinsel baba

574

Dört engelli çocuğa iyi bir gelecek sağlamak için onları evlat edinen bir eşcinsel baba var karşımızda. Bekar olan Benjamin 4 melek ile birlikte yeni bir aile kurdu. Türkiye’de ne yazık ki böyle bir şey mümkün değil. Bırakın eşcinsel ebeveyn olmayı bekar ve heteroseksüel olsanız dahi evlat edinemiyorsunuz!

Benjamin Carpenter gerçek bir kahraman!


33 yaşında olan Benjamin, Birleşik Krallık’ta yaşıyor. Ona gerçek bir kahraman diyoruz çünkü 4 engelli çocuğa daha iyi bir hayat, sıcak bir yuva sağlamak için onları evlat edindi.

İlgili ve çevresini önemseyen bir insan olduğunu söylüyor Benjamin ve sözlerine şöyle devam ediyor: ” Biyolojik olarak baba olmak önceliğim değildi ve evlat edinmeyi çok istiyordum.”

Benjamin’in hayatına bundan 10 yıl önce Jack girmiş. Jack de özel bir çocuk; otizm hastası ve obsesif kompulsif bozukluk rahatsızlığı var. Bu yüzden bütün aile günlük ihtiyaçlarını Jack’e göre planlıyor, düzenliyor.

6 yaşındaki Ruby’nin sağlık problemi fiziksel engeli ve hareket sıkıntısı olması. Ruby gerçek bir melek adeta!

Lilly ise 5 yaşında. Bütün aile işaret dilini öğrendi çünkü Lilly işitme engeli olan bir çocuk.

Joseph ise ailenin en küçüğü. İki yaşındaki dünya tatlısı Joseph down sendromlu.

Benjamin’in evlat edinmesi de pek kolay olmadı. Bebeklerine yuva kurması ve bir arada yaşayabilmeleri için tam 3 yıl uğraştı.

Benjamin’i eleştiren de var onaylayan da. Böyle güzel insanı eleştirmek kimin haddine? Pamuk kalpli adam dünyanın en güzel iyiliğini yapmış. Bu 4 yavruya iyi bir gelecek, huzurlu bir ortam sağlamak gerçekten herkesin harcı değil…

Çocukların kendisine neşe ve mutluluk getirdiğini söyleyen Benjamin, “Sabahları uyanıyorum ve çocuklarım olmadan hayatımın nasıl olacağını düşünüyorum. Bomboş ve anlamsız olacağı kesin!’ diyor.   https://www.boredpanda.com/single-gay-dad-four-disabled-kids-benjamin-carpenter/