Çekiciliğin Sırrı: Erkeklerin Farkında Olmadan Kadınlarda Çekici Buldukları 8 Özellik

985

1) Bel-Kalça oranı

Birçok erkek bel kalça oranının belirgin olduğu hafif yağlı kadınları çekici buluyorlar. Bu durum kendinizi diyetlerle aç bırakmamanız gerektiğinin en iyi kanıttıdır. Erkekler daha iyi bir bel kalça oranına sahip olan kadınlara yönelirler çünkü içgüdüsel olarak bu kadınların daha rahat bir şekilde çocuk taşıyabileceklerini düşünürler. Eski bir kavram olmasına rağmen etkisi günümüzde bile devam etmektedir.

2) Orantılılık

Özellikle konu yüz hatları olunca erkekler orantılı kadınları çok daha çekici bulurlar. Sadece güzel görünmüyorlar, aynı zaman da güçlü genlere de sahip oldukları için erkekler tarafından daha çok arzulanıyorlar ve daha sağlıklı bulunuyorlar. Orantılı bir yüz erkeğin gözünde kadını oldukça çekici kılıyor.

3) Uzun Saç

Erkekler uzun saçlı kadınları kısa saçları kadınlara göre daha çekici ve güzel buluyorlar. 2004 yılında insan doğası hakkında yapılan bir araştırmada erkek deneklerin büyük bir çoğunluğu uzun saçlı kadınları daha güzel buldukları yönünde oy verdi. Erkekler bazı istisnalar hariç kısa saçı daha erkeksi buldukları için farkında olmasalar bile içgüdüsel olarak uzun saçlı kadınlara yönelmekteler.

4) Kırmızı Renk

Hiç şüphesiz dudakları kırmızıya boyamanın eski çağlardan beri moda olmasının altında yatan bir sebep var. İnsanoğlu içgüdüsel olarak kırmızının her tonunu çekici buluyor. Bazı araştırmacılara göre kırmızının insanoğlu üzerindeki bu tesiri kanın rengi olmasıyla ilişkili olabilir. İçgüdüsel olarak bu renk tonunu yaşam, canlılık, aşk, romantizm ve cinsellikle ilişkilendiriyoruz. Kırmızı rengin her tonunun dikkat çekici bir etki yarattığını unutmayın.

5) Koku

 

Koku erkekleri oldukça fazla etkiler ve erkekler farkında olmasalar bile, kadın kokusuna çok hassastırlar. Hatta öyle ki, yapılan bazı araştırmalar erkeklerin, bir kadının aylık döngüsünün hangi safhasında olduğuna göre, kadının salgıladığı feromonları ayırt edebildiğini iddia ediyor.

Herkes aynı şekilde koku alamadığı için kokunuz bazılarının hoşuna giderken, bazılarının hoşuna gitmeyecektir. Ten uyumu da denen bu olgunun kaynağı aslında koku uyumluluğundan geçmektedir.

6) Gözleri

Bir erkeğin kadında en sevdiği özellik gözleridir. Refah ve gençliğin göstergesi olarak gördükleri için içgüdüsel olarak büyük ve parlak gözlerden hoşlanırlar. Parlak ve büyük olduğu sürece gözün renginin pek bir önemi yoktur. Bu durum içgüdüseldir çünkü iyi sağlık doğum yapabilme yeterliliğin bir göstergesidir ve sağlığın en büyük göstergesi gözlerdir.

7) Hoş Bir Ses

Sadece dış görünüş önemli değildir. Aynı zaman da erkekler tiz sesli kadınları çekici bulurlar. Konuşma tarzı da en az kokusu kadar önemlidir. Erkekler sesinin frekansı yüksek olan kadınlardan çok hoşlanırlar.

8) Zarif Dudaklar

Erkekler için dudakların tonu önemlidir. Manchester Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre erkekler her şeyden önce kadınların dudaklarına ve gözlerine dikkat ediyor. Kolojen çokluğunun ve sağlıklı bir vücudun göstergesi olduğu için büyük dudaklı kadınlar diğer kadınlara göre daha çekici bulunuyor.