Caniler Köpeğin Ağzını Bantla Sarıp Sokağa Attılar – 537 Gün Sonra Köpek Hayata Döndü

1672

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için Newsner çerezleri kullanır. Çerezler hakkında daha fazla bilgi edinmek için burayı inceleyin. Uyarı: Aşağıda yer alan görseller şiddet ve korku unsurları içermektedir.

Şiddet gören hayvanların haberlerini gördükçe insan kızmadan edemiyor.

Az sonra okuyacaklarınızı tahmin bile edemezdiniz.

Birkaç hayvan hakları savunucusu tarafından Vietnam’da keşfedilen bu köpeğin hikayesini okuyunca boğazınız düğümlenecek.

Hayvanseverler ağzı bantlanmış zavallı bir köpek buldular. Daha sonra ise köpeğin uzun süredir bu halde yaşadığını farkettiler.

Zavallı hayvan korkunç haldeydi. Belki de hayatının en kötü anlarını yaşıyordu.

Veterinerler, köpeğin ağzından bandı çıkarırken çok dikkatli olmak zorundaydılar. Aksi halde ağzında kalıcı hasar kalabilirdi.

Köpeğin yaşadığı acıyı tahmin etmek zor. Kim böyle vahşice bir şey yapabilir insanın aklı almıyor.

Köpeğin ağzından bant başarıyla çıkarıldı. Ancak bant köpeğin ağzında o kadar uzun süre kalmıştı ki derisinden patisine kadar nüfuz etmişti.


Gerçekten çok üzücü bir olay. Köpeğe şimdilerde ise hayata döndüğü için ‘Şanslı’ ismi verildi. En başta enfeksiyon kapmış olabileceğinden şüpheleniliyordu.

Birkaç günün ardından Lucky çok daha iyi hissetmeye başladı. Kendisiyle son derece duyarlı insanlar ilgilenmişti.

Ağzından bant çıkarıldıktan 10 ay sonra ise aşağıdaki fotoğrafta göreceğiniz hale geldi.

Canilerin köpeğe yaptığının izini hala burnunda görmek mümkün. Ancak şimdilerde hayat dolu bir köpek haline geldi. Eğer zamanında bulunmasa muhtemelen açlıktan ölecekti.

Bir insanın masum bir hayvana böyle bir şey yapması akıl alacak türden bir iş değil. Köpeğin hayat hikâyesini paylaşmayı ihmal etmeyin. Newsner