BEN ÖLÜRSEM CENAZEMDE…

2551

Ben ölürsem cenazemde ister kur’an okusunlar, ister incil okusunlar, ister;tevrat okusunlar, ister göktengri ayini okusunlar, ister budizm ayini okusunlar, ister karl marks’ın kapitallerini okusunlar önemi yok!!

Ben ölürsem cenazemi, ister camiden, ister kiliseden, ister sinagogtan, ister yaren meclisinden, isterse bir okuldan,kütüphaneden geçirsinler önemi yok.

Ben ölürsem cenazemi; ister arapca dualarla, ister kafkas danslarıyla, ister mehter marşıyla, ister zeybek havasıyla, ister enternasyonel marşıyla taşısınlar önemi yok.

Ben ölünce cenazemi; ister toprağa gömsünler, ister fırınlarda yaksınlar, ister balıklara yem etsinler, ister ormanda kurda kuşa karıncaya bıraksınlar önemi yok.

Ben ölünce cenazemin oldugu yere, ister bir buket çiçek, ister bir testi su, ister bir şişe rakı, ister bir tas tarhana çorbası döksünler önemi yok.

ÖNEMLİ OLAN;
Orada benim son yolculuğumda yanımda olabilen, eşim, ailem, kardeşlerim dostlarım sevdiklerim,seviştiklerim kendi gönüllerince kendi içleri için nasıl huzurlu olacağını düşünüyorlarsa öyle olsun. Ben zaten yokum. Doğada hergün milyarlarca ölen; Yerdeki börtü böcek, Havadaki sinekler kuşlar, Denizlerdeki balıklar ve tüm canlılar gibi hiçliğe ermişim.

KALAN DOSTLARIN GÖNLÜ HOŞ OLSUN   

insan