CHP ÜZERİNDEN VATANA İHANET..!!!!

611

Ben CHP yi Parti olarak görmem.
Peşinden koştuğum sürekli desteklediğim başka bir siyasi parti de yoktur.
Ama birilerinin bu denli kin ve nefret duyduğu partinin CHP değil, Bu devlet ve Cumhuriyet olduğuna inanıyorum,

Cumhurbaşkanı, Başbakan, yandaşları, liberal solcular, gerici bağnazlar tam on yıldır CHP yi geçmişteki hatalarıdan baskılardan bahsederek sürekli ağır bir dille eleştirirler,
Cibilliyetsiz, Din düşmanları, darbeci, katil ruhlu , Faşist gibi küfür niteliğinde kin kusan söylemlerde bulunurlar.

Oysa onların bu suçlamaları muhalefet partisine değil hatta CHP ye de değil, doğrudan devlete, Laik demokratik Cumhuriyet’e devrimlerine ve ülke kurucularınadır.

NEDEN Mİ ?

O zamanki CHP ile şimdiki CHP’nin üzerinden üç darbe en az 4 nesil geçmiştir nice partiler kurulup kapanmıştır. Cumhurbaşkanının CHP’yi suçladığı dönemler tek partili dönemlerdir, Yani CHP’den başka parti yoktur, çok partili rejime geçtikten sonra Demokrat parti olarak ayrılan Menderesler, Celal Bayar’lar dahi CHP lidir.

CHP tek parti olarak Türkiye Cumhuriyeti devletini kuran partidir.
O halde Cumhuriyet eşittir CHP’dir.

Cumhurbaşkanının kini öfkesi aslında CHP ye değil mandacılığı kabul etmeyen sevri yok sayan Halifeliği kaldıran Cumhuriyete, laikliğe, sisteme ve devletedir.

CHP 1923’den 1946 ya kadar, Avrupa’nın rönesanslarla 1789 devrimleriyle 400 yılda gerçekleştirdiği aydınlanma sürecini elini taşın altına koyarak belki biraz pozitif baskı ile, zorla 23 yıla sığdırmaya kalkmış bunu devrimleriyle başarmış, ancak islam kültürünün karakterinden, evrimsiz ve altyapısız olduğu için eli taşın altında ezilmiştir.

Sağ partiler bunu  fırsat bilerek bu potansiyeli Siyasi emelleri için kullanmışlardır.
Kolay değildi henüz % 3 okuma yazma oranından cahil halkı devrimlerle modern çağdaş bir seviyeye birden positif dayatmayla yükseltebilmek. Bunu bedeli ağır olacaktı. Oldu da.

CHP bu aydınlanma sürecinde devrimlerden taviz vermemiş, bedel olarak siyasi çıkarlarını heba edip kendini harcayarak, ülkeyi çağdaş medeniyetler seviyesine getirmiştir.

Bu süreç bittikten sonra CHP mecliste demokrasiye inancından dolayı kendi sonunu getireceğini bile bile çok partili döneme geçmiş o tarihten bu yana’da iktidar olduğu süreler % beş bile olmamıştır.

Cumhuriyet Halk partisinden sonra kurulan nice partiler günahlarıyla sevaplarıyla tarihin derinliklerine gömüldükleri halde  CHP’nin bugünden bakınca hata gibi görülen tüm tarihsel olumsuzlukları sırtında bir kambur gibi durmaktadır.

Elbette siyasetin içinde zaman zaman hataları yanlışları olmuştur ama CHP için aslolan her zaman kendi çıkarları değil bu ülkenin çağdaşlaşması halka rağmen halkı ileriye taşıma arzusu yolunda kendini amaç değil araç bilmiştir.

Art niyetli ülke düşmanları bunları çesitli bahanelerle her fırsatta bir çoğu yalan iddialarla
CHP’nin bu idealist tutumunu CHP ye karsı kullanmışlardır.

Sonuç olarak Cumhurbaşkanı ve yandaşları ne yeni CHP’nin derdinde ne 1946 sonrası CHP’nin derdindedir, Onların Düşmanlığı Cumhuriyete ve bu devletedir, Anıtkabir, milli bayramları biliyoruz da Onuncu yıl marşına bile tahammülsüzlüğünün altındaki neden budur.

Başkanlık sistemine olan ısrarının nedenlerinden biri de budur . Söylemlerinde ve eylemlerindeki niyet sabit ve nettir. Tek kurtuluşu anayasayı değiştirip yeni bir din devleti oluşturmaktır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet halk partisi bu devleti kurmuştur.
CHP siyasi parti olmanın çok ötesinde bir kurumdur. Ülkem gibi bu kurumunda işgal altında olmasına izin vermeyelim. CHP Cumhuriyettir.   insan