Sirke ve Karbonat Birlikte Kullanınca

478

Sirke ve Karbonat Birlikte Kullanınca

Karbonat Çok önemli Bir Madde Gibi Görünmese de Karbonatın Mucizevi Faydaları Saymakla Bitmiyor. Bir Çok Alanda Kullanılan Karbonatın

İşte Mucizevi Etkileri

Bademcik İltihabında ( 1/2 çay bardağı suya 1 çay kaşığı karbonat ilave edip gargara yapın)

Tırnak Bakımında ( 1 kase ılık su içerisine 1 çay kaçığı karbonat ilave edin ve elleriniz 15 dakika suda bekletin, tırnak dipleriniz yumuşacık olacaktır.

Diş Temizliğinde ve Diş Parlatmada ( 2 günde 1 karbonatla yavaş bir şekilde dişlerinizi fırçalayın 2 damla çilek suyu da ilave edebilirsiniz)

Saç Temizliğinde ( Jöle veya sprey kullanımı sonrası saç temizliğinde orta boy bir şampuanın içerisine 1 çay kaşığı karbonat karıştırarak saçını yıkayın)

Parlak ve Canlı Bir Cilt İçin ( Yüz temizleme kreminin içerisine 1/2 çay kaşığı karbonat karıştırıp cildinize 2-3 dakika yavaşça masaj yaparak uygulayın)

Sigara Kokusunu Önlemede ( Karbonat ve sirkeyi karıştırıp odanın bir köşesine koyun odadaki kokuları yok edecektir.)

Halıdaki Kokuları Gidermek İçin ( 1-2 avuç karbonatı halının her tarafına serpin ve 1-2 saat bekletin sonrasında elektrik süpürgesi ile iyice süpürün.)

Buz Dolabında Oluşan Kokuları Gidermek İçin (1 kase karbonatı buzdolabının bir köşesine koyun 4-5 gün geçince karıştırın ayrıca sebzeleri ve meyveleri koruyucu etkisi vardır.

Yağ Lekelerinde ( Lekenin üzerine karbonat dökün ve biraz ıslatın. Bir iki saat beklettikten sonra döktüğünüz bölgeyi silin.)

Lavabo Açmak İçin (1 su bardağı karbonatı lavabonuza dökün ve üzerine bir bardak sirke dökün ardından 2 litre kaynamış su ilave edip lavaboyu boşaltın)

Lavabo Temizlemede ( Lavabonuza karbonatı döküp limonla ovun, parlatıcı etkisi de vardır.

Rutubet ve Küf Kokusu İçin ( Dolabınızın bir köşesine ağzı açık bir kapta karbonat koyun naftalin sevmeyenler için iyi bir koku gidericidir.)

 Çamaşır Makinasında ( Deterjan miktarını yarı yarıya azaltarak karbonat ekleyerek tamamlayın daha sağlıklı bir şekilde çamaşırlarınız temizlenecektir.

Ter Kokusu İçin ( Banyo sonrasında yarım çay kaşığı karbonatı koltuk altınıza sürün ve ovalayın koltuk altınız ter kokmayacaktır.

Kettle ve Termos Temizliğinde ( 2 kaşık karbonatı içerisine atınız üzerine kaynamış su ilave ediniz 1-2 saat bekletiniz ve yıkayınız pırıl pırıl olacaktır.)

http://drsaglik.net/sirke-karbonat-mucizesi/