Sigaralarin üzerinde üretim ve son kullanma tarihleri neden yok? Dünya Sağlık örgütü bu yolsuzluğun içinde mi? Her türlü iğrenç resmi koyuyor da neden tarih yok..!

611

Aslında var, ama bunlar şifreli.
Sigaralar üretim tarihinden itibaren belli bir sürede tüketilmezse nem oranını kaybeder.
Nem oranını kaybeden sigara 100 kat daha fazla sağlığa zararlıdır ve kanser etkisi yüksektir. Bu uzmanlarca belgelenmiştir.

Avrupa ülkelerinde kendi halkları için kontrolog eksperler vardır ve bu sigaraları ve üzerindeki şifreli tarihleri sürekli denetlerler. Kullanım süreleri geçmis sigaralar toplanır imha edilir.

Fakat paketlerin üzerine açık açık yazmazlar.çünkü bu olayda çok büyük bir rant vardır.
Dünya sigara rantını küçümsemeyin uyuşturucudan bile katkat fazladır. insanların çoğu uyuşturucu kullanmazlar ama sigara kullanırlar marketlerden aldıkları sigaraların nereden geldiklerini bilmezler

Dünya Sağlık örgütü caydırıcılık yapsın diye paketlerin üzerine en iğrenç resimlerin koyulmasını zorunlu tuttuğu halde neden daha çok ciddi önemli olan üretim tarihi ve son kullanma tarihleri belirtilmiyor.?

Diğer taraftan milyarlarca dolar harcanarak insanları sigaradan uzaklaştırmak isteyen kampanyalara halk sağlığı için güya imza atıyorlar. Oysa bunların hepsi bir aldatmacadan ibaret. Tüm paketlerin üzerine iğrenç resimlerin konulmasını zorunlu kılan Dünya sağlık örgütü paketlerin üzerine herkesin okuyacağı dilde son kullanma ve üretim tarihini koydurtamaz mı?

Elbette koydurtabilir fakat bu milyarlarca dolarlık insanları zehirleyerek yapılan haksız kazancın yok olması demektir. bunu yaparsa kaçak sigara şatışı olmaz kaçakcılar müşteri bulamaz. insanlar paketin üzerine bakacak vakti geçmiş sigara almayacaktır.

Durum böyle olunca bu kirli ve insanları öldüren rant işinde dünya sağlık örgütü elemanları da olabileceğini düşünmeden edemiyor insan. Sigara devleri daha fazla kar için süresinde tüketilecek sigaranın milyonlarca ton fazlasını üretirler. Vakti geçince imha edilmesi gereken bu sigaralar gemilerle üçüncü dünya ülkelerine kaçak yollarla sevkiyat yapılır. Ölürse zehirlenirse bu insanlar zehirlensinler.

Türkiye’ de bu kaçak sigaralardan silahlı yasadışı örgütler vasıtasıyla nasibini almaktadır.
Yapılan arastırmlara göre dünyada sigara üretiminde ve tüketiminde resmi ve yasal yollardan yapılan ticaretin % 11 ila 20 arası kaçak yollarla yapılmaktadır bu Müthiş bir illegal vergisiz ranttır.

Diğer kaçak malzememelerin geçiş güzergahı malum bermuda üçgeni olan Irak Suriye güneydoğudur. oralarda sağlam bir otorite olmamalı ki ipek yolu pardon kan yolu ticaretleri sürmeli.

Peki bu rant nerede kullanılıyor? elbette emperyalst ülkelerin güdümünde ve onların istekleri doğrultusunda hareket eden terör örgütlerine ve kaçakcılık baronlarına

Sadece sigara değil, silah, akaryakıt ve uyuştururcu da her türlü kirililiğin ve merkezi Irak Suriye Türkiye kan üçgenidir malesef dünya süper güçleri bunu bildiklerinden bu bölgeyi sürekli çürük tutup orada sağlam bir ülke otoritesinin kurulmasına izin vermeyeceklerdir.

Biz yakında bu konuda Gazete insan olarak bir eylem çağrısı oluşturmayı düşünüyoruz
Böyle bir kampanyanın başarılı olması; Ölümle sonuçlanan milyonlarca insanın sağlıklı kalmasına yarayacak. Hem haksız kazanç ve evrensel rantı engelleyecek. Hem terörün maddi kaynaklarının kurutulmasını sağlayacaktır.

Gazete insan özel