Kilo vermenize yardımcı olacak 10 sıradışı yöntem

242

Kilo vermenize yardımcı olacak 10 sıradışı yöntem

1- Ev temizliği yapın. Bulaşıkları biriktirmeyin. Her gün elektrik süpürgesi açın. Komik gelebilir ama bunlar sizde kilo kaybını sağlar.

2- Evinizi çok sıcak yada çok soğuk tutmayın. Isıyı iyi ayarlayın bu vücut metabolizmasını normal ayarda tutar, dengesizlik yaratmaz.

3- Yemeklere acı katın. Aşırı kaçmadan bunu yaparsanız, sindirim sistemi daha iyi ve sağlıklı çalışır, daha çok öğütülen besinler vücutta şişliğe neden olmaz.

4- Yemekleri kırmızı tabakta servis edin. Bu size diyette olduğunuzu hatırlatacaktır. Çünkü kırmızı tehlike ya da sınırla eşleştirilen bir renktir.

5- Ara sıra tok tutucu abur cubur yiyebilirisiniz. Bir ısırık dahi olsa bu mideyi çok yeme ihtiyacından uzak tutar.

6- Alışverişe arkadaşlarınızla çıkın. Zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız daha fazla yol yürüyüp daha çok merdiven inip çıkarsınız ki bu bayağı yararlı olacaktır sizin için.

7- Ağız bakımına dikkat edin. Dişleri yemekten önce de fırçalayın ki bu ağızdaki nane tadı yeme isteğinizi azaltacaktır.

8- Tv izlemek yerine kitap okuyun. Bu zihni meşgul eder ve akla yemeği getirmez.

9- Aile yemekleri verin. Her zamanki şeylerden uzak daha hafif değişik şeyler hazırlayın. Herkes bu yeni şeyleri çekimseyerek yiyeceğinden sizde de aşırı yeme isteği uyandırmaz.

10- Her yemek zamanı şık ve resmi giyinin. Bu, yemek yerken rahatsızlık hissi yaratacağından daha az yemenize ve bir an önce bu kıyafetlerden kurtulma isteği uyandıracaktır.