KANSER İLLETİ’NİN ÇARESİ KENEVİR’DİR”

1845

Kanser çağımızın illeti. İsrail denilen eski eyalet topraklarımızda bu hastalık yok.

Biz de hastane istatistikleriyle oynandığı için kanserden ölümler az gözüküyor.(Ölüm sebebine genelde solunum yetmezliği, kalp yetmezliği v.s yazılır)

Bir hastanın devlet sigorta sağlık sistemine maliyeti 250 bin liradan az değildir.

Tüm ilaçlar büyük bir kumpanyanın tekelindedir.

Bütün bu pis hastalığın doktorları masum konferans ve gezilerle brif edilirler?

Gelelim nedenlerine; 

1. NBŞ’li (Nişasta Bazlı Şeker) gıda ile beslenen farelerde felaket tümörler çıktı. Şeker bi zatihi kanser besleyici.

2. En çok tükettiğimiz su içine katılan flor ve diş macunlarındaki florüd maddesi.

3. Tükettiğimiz ekmekteki ne idüğü belirsiz maya (Türkiye’de bakın bir müslümanın maya fabrika veya tesisi var mıdır.)

4. Yediklerimizin GDO’lu tohumları. Dünya da bir tohum mafyası var.(Oysa biz büyük Asya’dan Anadolu’ya getirdiğimiz töremizde tohum ve damızlık konusunda çok hassastık. Başkaldırıya varıncaya kadar bu konuda ketumduk, unutturdular ; Neslin Bekası vazifemizi)

12 Mart 1971 muhtıra sonrasında oluşturduğu yandaş hükümete en müessir (Tesirli) kanser ilacını bize ektirtmemeyi başarmış müttefiklerimiz.

Anadolu’nun bilinen 8 bin yıllık nebatatı olan Keneviri (hem dişisi hem de erkeğini) bize ektirmeyerek topraklarımızı da bereketsizleştirmişlerdir.

Kastamonulu bir sarımsak ekicisi biz kendiri bırakalı beri sarımsağın tadı gitti derken, kendirin toprakta ki insana çok elzem olan selenyumu yukarı çektiğini ve o tarlaya ekilen sarımsağında gerçekten ilaç gibi olduğunu söylüyordu.

Bu yıl bulabildiğimiz kadar tohumu, izinli 19 vilayetimizde ektirebildiğimiz kadar ektirdik.

Mutlu olduğumuz konu; TBMM’nin de geç de olsa işin farkına vararak “ Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Araştırma Komisyonu” kuruyor olması. Endüstriyel Erkek Kenevirin yanı sıra Kanserin tek savaşçı ilacı “CBD” yi veren dişi Kenevirinde özel alanlardan süratle ekiminin ve bu ilacın yurt dışından ithalatla değil, milli olarak imalatla sağlanabilmesinin önünün de açılması gerektiğini her fırsatta, her ortamda söylüyoruz.

DÜNYA TERÖRİSTLERİ: İLÂÇ, İLÂH VE SİLÂH TACİRLERİ

Biz de olan bir ilaç için dünya tröstlerini ihya etmeyelim. Ey bürokrasi bu mesele hayati bir meseledir, bırakın önünde durmayı, bu meselenin önünü açın, ülkemin insanı bu melun hastalıktan kırılıyor, milyarlarca dolarımız boş tedaviler de heba ediliyor.

Vazifede olup da bu bize yasaklatılmış nebatatın hakkını vermeyenler, hukuki düzenleme ile yasakları kaldırmayanlar, bakın her şeyi gören, işiten var, Ziya ÖZEL’i Amerika’ya kaçırtanlar kendi akrabaları kanser olunca bitkilerden medet aramaya başladılar.

KANSERİN İLÂCI KENEVİR’DİR.

Okumayan, araştırmayan, haksız yasakları kaldırmayan hukuki ve tıbbi düzenlemeleri yapmayan makam ve mevki sahiplerine Mevla sorsun.

YALÇIN KOÇAK
18. Dönem Sakarya Milletvekili

Pankreas kanserine karşı kenevir

Bilim insanları, birçok ülkede tıbbi amaçlı kullanılması yasak olan kenevirin pankreas kanseri ve diğer kanser türlerine olan iyileştirici etkisini gün yüzüne çıkardı
Giriş Tarihi: 28.4.2016

Kendirgiller familyasına ait tek yıllık bitki cinsi kenevir, insanlık tarihi boyunca dokuma için kullanıldı. Ancak kenevir goncasından elde edilen ve uyuşturucu özelliği olan esrar, bu bitkiye bir tür suçlu olarak bakılmasına neden oldu. ABD’deki Ulusal KanserEnstitüsü geçtiğimiz yıl, fareler üzerinde yapılan bir bilimsel çalışma sonucu kenevirin sağlıklı hücreleri koruyarak kanser hücrelerini öldürdüğünün belirlendiğini açıklamıştı.

Kenevirin pankreas kanseri üzerindeki etkisi İspanyol araştırmacıların 2006’da yaptığı bir araştırmayla ortaya atılmıştı. Madrid Complutense Üniversitesi’nden bilim insanlarının iki hayvan modeli üzerinde gerçekleştirdiği çalışmada kenevirin pankreas kanserinde tümör hücrelerini küçülttüğü ortaya çıktı.

Ancak sağlıklı hücrelerin zarar görmediği gözlemlendi. Araştırmada ayrıca kenevirin sadece pankreas kanserini değil karaciğer, diyafram, mide ve bağırsak kanserlerinin de yayılmasını durduğu tespit edildi. Kenevirin pankreas kanserinin ölümcül hâle geldiği yayılma evresinde etkili olması yeni tedavilere kapı aralıyor.

İNSAN DOKULARI KULLANILDI

Alman araştırmacılar ise 2008’de kenevirin pankreas kanseri üzerindeki iyileştirici etkisini ikinci kez gündeme getirdi. ABD’nin Ulusal Biyoteknoloji Bilgi Merkezi isimli araştırma kuruluşunun web sitesinde yayımlanan çalışmanın deneyinde bu kez hayvan dokuları değil, pankreas operasyonu geçiren kanser hastalarından alınan dokular kullanıldı.

Araştırmada bellek, iştah, ağrı duyumu ve duygu durumu gibi faaliyetlerde görev alan nöromodülatör ve reseptör sistemi olan endokanabinoid sisteminin pankreas sisteminde kanserinde harekete geçerek iyileşme sürecinde etkili olabileceği sonucu çıktı. Adını tıbbi ismi “cannabis” olan kenevirden alan endokanabinoid sistem, kenevirden elde edilen esrara benzer kimyasal etkilere sahip endokanabinoid isimli moleküller içeriyor.

SON AŞAMASINDA KURTULDU

Dünyanın birçok yerinde işlenmesi yasak olan kenevirin tıbbi formunun kullunılması Avusturya, Kanada, İspanya, Finlandiya, Almanya, İsrail ve İtalya olmak üzere bazı ülkelerde yasal. Tıbbi kenevirin kanser tedavisinde kullanılması her geçen gün daha çok talep ediliyor.

ABD’nin Las Vegas şehrinden Wallace Rose isimli bir adam pankreas kanserinin son aşamasında olmasına rağmen klinik bir deney sonucu 7 ay sonra kanserden tamamen kurtulduğunu ileri sürmüştü.

Geçen sene hayatını kaybeden Rose, Youtube’de yayımlanan bir videoda, kanserin başka organlarına yayıldığı ve kemoterapinin bile kendisini kurtaramayacağı bir aşamada tıbbi kenevir sayesinde hastalıktan kurtulduğunu iddia etmişti.

UZMAN KONTROLÜ DIŞINDA ASLA

Kenevirin tıbbi amaçlı kullanılmasının yasak olduğu İngiltere’de 38 yaşındaki Kieran McCrory isimli bir beyin kanseri hastası da bir sene boyunca kenevir yağı kullanmasının ardından hastalığından kurtulduğunu ve artık tedaviye ihtiyacı olmadığını öne sürüyor.

Daha önce birçok ülkede yasak olan kenevir yağının tıbbi formu şimdi ABD’nin 24 eyaletinde yasal. Ancak uzmanlar tıbbi kenevirin uzman kontrolü dışında asla kullanılmaması gerektiği çağrısında bulunuyor. Kenevirin pankreas kanserinin yanı sıra, beyin, meme bezi, uterus, hipofiz ve testis kanserlerine olan etkisi de araştırılıyor.

DENİZ RENKVEREN  Sabah Gazetesi

https://www.sabah.com.tr/saglik/2016/04/28/pankreas-kanserine-karsi-kenevir