Her derde deva Tibet İlacı Nedir? Ne İşe Yarar?

364

Her derde deva Tibet İlacı Nedir? Ne İşe Yarar? 

Tibet tıbbı da tıpkı Çin ve Uzak Doğu tıbbı gibi oldukça eski zamanlara dayanan geleneksel tıp dallarından bir tanesi.

Tibet tıbbında en çok bilinen Tibet İlacı ise hala günümüzde kullanılan ve pek çok kişinin şifa bulduğu bir yöntemdir. Tibet manastırında kil tabletlere yazılılı olarak bulunan iki bin yıllık Tibet İlacı özellikle kan damarlarını temizlemede ve kolesterolü düşürmede oldukça faydalı. Bu gün size Tibet İlacının Faydaları ve hazırlanışı konusunda bilgiler vermek istiyorum.

Tibet İlacının Faydaları

Sağlıklı ve uzun bir hayat için en doğal iksirdir.

Kan damarlarındaki kireçlenmeyi ve yağı çok başarılı bir şekilde temizler.

Kan damarlarının esnekliğini artırır ve daha sağlıklı bir kan akışı sağlar.

Kalp krizi ve göğüs ağrılarına karşı kullanılabilir.

Vücuda zindelik ve dinçlik verir.

Gözün görme kabiliyetini artırır.

Tibet İlacı Tarifinin Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

300 gram sarımsak,

1 kg limonun kabuğu,

1,5 litre su,

Kapaklı cam kavanoz

Tibet İlacı Tarifinin Yapımı ve Kullanım Şekli

Limon kabuğunu mümkün olduğu kadar ince olacak şekilde öğütün. Rendenin ince bölümünü kullanabilirsiniz. Sarımsakları da aynı şekilde öğütüp limon kabuğu ile karıştırın. Yukarıda belirtilen miktarda suyu tencerenin içine koyup, kaynatın.

Su kaynadıktan sonra, altını kısıp, sarımsak limon karışımını suyun içine ilave edin. Tencerenin ağzını kapatarak, 15 dakika kısık ateşte kaynatın. Ocağın altını kapatıp, karışımı soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra, cam kavanoza doldurup, ağzını kapatın. Şimdi Gelelim Kullanım Şekline

Tibet İlacı Tarifinin Kullanım Şekli

Hazırlamış olduğunuz Tibet ilacından her sabah aç karnına çeyrek su bardağı içmeniz gerekmektedir. 25 Gün her sabah içtikten sonra, 10 gün ara verip, 25 gün daha için. Ara verdiğiniz süre de dahil toplamda 60 gün sonunda Tibet ilacını kullanmayı bırakın.

Bir sonraki uygulama için aradan en az 6 ay geçmiş olması gerekir. Diğer uygulamalarınızda da yine 25 gün içip, 10 gün ara verip 25 daha tüketmeniz gerekmektedir. İyileştikten sonra herhangi bir şikayetiniz yoksa Tibet ilacını kullanmayınız.

Her ne kadar doğal bir şifa kaynağı olsa da alternatif tıp kürlerini kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Doktorunuzun onay vermesinden sonra uygulama yapınız.

Kaynak: https://anetteinselberg.com/2017/04/12/tibet-ilaci-nedirne-ise-yarar/