Araştırmaya Göre Gaz Çıkarmak Kanseri Önlüyor ve Etrafınızdaki İnsanlar İçin Yararlı.

2895

İnanması zor ancak yapılan bir araştırmaya göre gaz çıkarmak sadece sizin için değil etrafınızdakiler için de çok yararlıymış. The Mirror gazetesinde yayınlanan bir habere göre İngilizler tarafından yapılan bir araştırmada gaz çıkarmanın kanseri ve diğer ölümcül hastalıkları önlediği belirtildi.

İngiltere’deki Exeter Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre gaz çıkarmamak için kendinizi tutmamanız tavsiye ediliyor. Tam aksine, gaz çıkarmanız durumunda etrafınızakilere iyilik yapmış oluyorsunuz.

İnsanların çıkardığı gazlarda bol miktarda hidrojen sülfür bulunuyor. Yüksek dozdaki hidrojen sülfür ise zehirle eşdeğer. Ancak araştırmaya göre, insanların çıkardığı gazda az dozda hidrojen sülfür bulunuyor ve The Mirror’da belirtiliğine göre bu küçük dozlar kanseri önlemede, kalp krizi riskini azaltmada işe yarıyor.

Araştırmayı gerçekleştiren bilim adamları ise gazdaki hidrojen sülfürü kullanarak ilaç üretmeye çalışıyorlar.

Araştırmacı Matt Whiteman, The Mirror gazetesine verdiği demeçte: “Bundan yararlanarak AP39 adlı bir bileşen yarattık. Bileşen hastalığın olduğu bölgeye az dozda gaz katkısı yaparak hastalığın önlenmesine neden oluyor.”
Çok tuhaf bir haber! Eğer aynı fikirdeyseniz lütfen beğenin ve paylaşı :)