Atatürk ve Cumhuriyet Düşmanları Siz bu vatana düşmansınız, Gerçek Tarihle Yüzleşecek Cesaretiniz Varsa Hodri Meydan!

743

Son yıllarda Atatürk’e, Cumhuriyet’e saldırmak, iftira atmak moda oldu. Resmi tarih yalan söylüyor sloganıyla ortaya atılan, sözde gerçek tarihi anlattıklarını iddia edenlere göre bugüne kadar bildiklerimizin hepsi yalan, sadece kendilerinin söyledikleri gerçek..

Nedir bu gerçekler?

Atatürk aslında kahraman değilmiş, Vahdettin çok büyük vatansevermiş, kurtuluş savaşı yalanmış, Cumhuriyet İngiliz projesiymiş falan filan…

Kısacası Atatürk ve çevresindeki herkese iftira at, kurtuluş savaşında İngilizlerle, Yunanlarla iş birliği yapan ne kadar hain varsa vatansever ilan et. Mantık bu…

Bu mantığa göre tescilli vatan haini Damat Ferid bile vatansever ama Atatürk değil…
Ne güzel gerçek tarihi anlatıyorlar değil mi?
Atatürk’e saldırmanın adı gerçek tarih olmuş.
Bu yalan, iftira tarihçiliğinin liderliğini yapan bir dergi, son sayısının kapağında Latife hanımın ağzından Atatürk’e “Çakma Napolyon” dedi.

Belgeye göre Latife Hanım bir mektubunda Atatürk için çakma Napolyon demiş.
Eee demişse demiş, Latife hanım böyle dedi diye Atatürk’ün tarihe geçen başarıları yok mu sayılacak dediğinize eminim. Haklısınız, Latife hanımın kızgın olduğu bir dönemde Atatürk için bu deyimi kullanması onun değerini küçültmez.

Ancak bunu tarih adına paylaşanların amacı tarihçilik değil…
Amaç Latife Hanım üzerinden Atatürk’e kin kusmak. Kendilerinin söyleyemediği hakareti Latife Hanım sayesinde dolaylı yoldan söylemek.
Yaptıkları şey tarihi, kinlerine alet etmekten başka bir şey değil…
Şimdi benim bu insanlara bir teklifim var.

Sözde tarihin derinliklerine indiklerini iddia edip Atatürk’e hakaret etmeyi tarihçilik zannedenler, eğer cesaretiniz varsa Abdülhamid hakkında o dönemin tarihi şahsiyetlerinin neler yazdığını da yayınlayın.

Madem Latife hanımın bir cümlesi Atatürk’ü çakma Napolyon ilan etmeye yetiyor. O halde Abdülhamid hakkında yazılanları da ortaya dökün bakalım.
Mesela çok sevdiğiniz Rıza Nur’un Abdülhamid hakkında yazdıklarını paylaşabilir misiniz?
Korkak, kambur müstebit dediğini yazabilir misiniz?

Peki ya Kazım Karabekir? Hani son yıllarda Atatürk’e Cumhuriyet sonrası muhalif olduğunu yeni öğrendiğiniz için kurtuluş savaşının başkahramanı ilan etmek istediğiniz komutan.
Onun anılarında Abdülhamid’e defalarca “cahil”, “zalim”, “katil” dediğini yazabilir misiniz?

Cumhuriyet sonrası Atatürk’e muhalif olan diğer bir komutan Ali Fuat Paşa’nın da anılarında Abdülhamid’e tıpkı8 Karabekir gibi cahil, müstebit dediğini yazabilir misiniz?

İstiklal marşımızın şairi Mehmet Akif’in şiirlerinde Abdülhamid’e ettiği hakaretleri yazabilir misiniz?Yıldızdaki baykuş, merkep, mel’un, kadınlar gibi saklanan korkak, kızıl kâfir gibi çok ağır hakaretlerini yazacak cesaretiniz var mı?

Yazamazsınız. Sizde tarihle olduğu gibi yüzleşecek yürek yok. İşinize geldiği gibi yazıyorsunuz. Rıza Nur’un Atatürk’e attığı iftiraları yazarsınız. Abdülhamid hakkında düşüncelerini yazamazsınız. Karabekir’in Atatürk hakkında yazdıklarını yazarsınız. Abdülhamid hakkında sözlerini yazamazsınız.

Mehmed Akif, Cumhuriyet sonrası devrimlere dayanamayıp kaçtı dersiniz. Cenazesini bile istismar edersiniz ama şiirlerinde Abdülhamid hakkındaki hakaretlerini yazamazsınız.
Çünkü siz hala padişahlık hasreti çeken, kula kul olamadığınız için Atatürk’e hakaret eden saltanat sevdalılarısınız.

Cumhuriyet size birkaç gömlek bol geliyor. Birey olmayı, kula kul olmamayı bir türlü beceremediniz. Bu yüzden 140 yıl önce meclisi kapatan, müstebit Abdülhamid’e gök sultan deyip, 1920 de Meclisi açıp egemenliği millete veren Atatürk’e küfredersiniz.

Barış Atagün