Orga*zm olamayan kadınlara 7 öneri

363

Orga*zm olamayan kadınlara 7 öneri
Orga*zm olamayan kadınlar için Psikoterapist Dr. Cem Keçe, tavsiyelerde bulundu.

1- Ön sevişme süresi yeterli olmalı

Couple in Bed — Image by © Ole Graf/zefa/Corbis

Orga*zm olabilmek ya da orga*zmı güçlü bir şekilde hissedebilmek için ön sevişme oldukça önemlidir. Yeterli bir ön sevişme sonrası; en az ön sevişme kadar uzun ve kesintisiz bir penetrasyon yani pe*nis-va*jina birlikteliği olabilir ve doyurucu bir orga*zm yaşanabilir. Yani ön sevişme süresi birleşme süresini belirler.

2- Düzenli spor yapın

Spor yapmanın cinsel isteği artırdığı ve cinsel yaşam süresini uzattığı da unutulmamalıdır. Yani düzenli egzersiz yapmak orga*zmı kolaylaştırıyor. Ayrıca spor cinsel organlara giden kan basıncının artırır. Spor erkekler için cinsel birleşme süresini uzatır ve erkek va*ina içerisinde daha uzun süre kalabilir.

3- Orga*zma yardımcı nefes kontrolünü sağlayın

Orga*zm olmanız için yardımcı olacak nefes kontrolü nefsin kontrolünü de sağlar.Özellikle partnerlerinden önce boşalamayan veya org*azm olamayan kadınlar bu önerileri uygulamalıdır: Kadın ilişki sırasında sırt üstü yatarak bacaklarını partnerinin omuzlarına ya da omuz hizasına kaldırmalı ve ellerini karınlarına koyarak derin derin nefes almalıdır. Nefes kontrolü orga*zmı kolaylaştıran en etkili yöntemdir.

4- Sevişirken aktif olun

Kadınlar, orga*zm yaşamak istiyorsanız sevişme esnasında aktif olmalısınız. Bunu da en iyi kalçanızı öne iterek yani hareket ettirerek yapabilirsiniz. Bu da kontrolü elinizde tutmanızı ve kasılmayı ayarlayabilmeniz anlamına gelir.

5- İyi beslenin


Cinsel yoğunlaşmayı engelleyen yorgunluk hissini önlemek için süt, yer fıstığı, balık, et, peynir, yumurta, bezelye, soya fasulyesi, buğday özü ve yeşil sebzelerde bulunan “lösin”, arpa, beyin, yürek, süt, karaciğer, istiridye, nohut, bezelye, pirinç, soya fasulyesi, buğday özü ve buğday ununda bulunan “B1 vitamini” ve yoğurt, istiridye, yeşil sebze, mantar, buğday özünde bulunan “B2 vitamini kadınlarda va*jina kaslarının esnekliği ile hareketliliğinin oluşumuna yardımcı olur.

6- Partnerinizle konuşun


Partnerinizle açık açık konuşmalı ve net bir dille istediklerinizi talep etmelisiniz. Orga*zm olamadığınızda orga*zm taklidi yapmak zorunda değilsiniz.

7- Aşk kaslarınızı çalıştırın


Va*jinada bulunan aşk kasları adını verilen pelvik taban kasları orga*zma ulaşmanın garantisidir. Aşk kasları cinsel birleşme dışında da aktif olarak kullanmak gerekir. Tuvalete gidildiğinde, iş yerinde ya da otururken pelvik taban kasları aynı idrar yaparmış gibi gevşetilmeli ve ardından idrar tutarmış gibi kasılmalıdır.


Kaynak: http://www.posta.com.tr