Kusursuzluk tedavisi evde! Hiçbiri büyük paralar harcamıyor

1128

Kusursuzluk tedavisi evde! Hiçbiri büyük paralar harcamıyor

Kırmızı halıda veya dergi kapaklarında gördüğümüz ünlülerin kusursuz ciltlerinin ve parlak saçlarının pahalı kozmetik ürünlerden ya da estetik müdahalelerden kaynaklandğını düşünüyor olabilirsiniz ama o beğenerek takip ettiğimiz ünlülerin birçoğu, uygun fiyatlı ürünleri ya da evde hazırladıkları bakım maskelerini uyguluyorlar. İşte ünlülerin kusursuz kalmak için uyguladıkları 9 doğal tedavi.

MIRANDA KERR’İN SAÇ MASKESİ

İhtiyacınız olan şey: 2 yemek kaşığı hindistancevizi yağı. Elma sirkesi 1 yemek kaşığı. Malzemeleri karıştırın. Şampuanlamadan sonra ve saç kremi öncesi saçınıza sürün. Maskeyi 3-5 dakika bekletin ve sonra yıkayın. Hindistan cevizi yağı saçınızı nemlendirir ve elma sirkesi daha parlak hale getirir.

JULIA ROBERTS’IN EL NEMLENDİRİCİSİ

İhtiyacınız olan şey: zeytin yağı. Julia Roberts, ellerin yaşı eleverdiğini biliyor ve onları zeytinyağı ile nemlendiriyor. Bu şekilde cilt daha genç ve sağlıklı görünüyor.

KENDALL JENNER’IN AKNE TEDAVİSİ

İhtiyacınız olan şey: 1/2 çay kaşığı limon suyu, kabartma tozu 1/2 çay kaşığı, 1 tatlı kaşığı bal. Tüm malzemeleri karıştırın ve karışımı problemli bölge üstünde bir gece bekletin. Çok basit ama etkili bir akne tedavisi.

PRIYANKA CHOPRA’NIN DUDAK PEELİNGİ

İhtiyacınız olan şey: bir tutam deniz tuzu, 2-3 damla saf gliserin, birkaç damla gül suyu. Hint sinema oyuncusu Priyanka Chopra, doğal ilaçları sıksık başvuruyor. Tüm malzemeleri karıştırın dudaklarınıza ovalayarak uygulayın.

VICTORIA BECKHAM’IN ANTİ-KIRIŞIKLIKI MASKESİ

İhtiyacınız olan şey: 1 avokado, 1 kayısı. Avokado ve taze kayısıları parçalayıp, karıştırın. Yatağa gitmeden önce bu maskeyi yüzünüzde 10-15 dakika kadar bekletin. Avokado ve kayısıların her ikisi de antioksidanlar içerir, bu yüzden maskenin arındırıcı ve parlatıcı etkileri vardır.

CATE BLANCHETT’İN VÜCUT PEELİNGİ

İhtiyacınız olan şey: zeytin veya macadamia yağı, üzüm suyu, deniz tuzu. Cate Blanchett, greyfurt suyu ve zeytin (veya macadamia) yağını deniz tuzu ile karıştırarak kendi doğal vücut bakımını yapıyor. Bu ovma cildinizi daha iyi hale getirir ve nemlendirir.

ADRIANA LIMA’NIN SAÇ MASKESİ

İhtiyacınız olan şey: 1 avokado, az saç kremi. Avokadoyu parçalayın ve saç kremi ile karıştırın. Maskeyi saçınızda 30-45 dakika bekletin ardından durulayın. Adriana saçlarını ipeksi ve parlak tutmak için haftada bir kez bu maskeyi yapıyor.

LUPITA NYONG’UN MAKYAJ TEMİZLEYİCİSİ

İhtiyacınız olan şey: Avokado yağı. Oscar ödüllü aktris çok kuru bir cilde sahip, bu yüzden temizleyicilere çok dikkatli yaklaşıyor. Lupita makyaj temizleyici olarak iyi nemlendirme özelliği olan avokado yağı kullanıyor.

EMMA STONE’UN YÜZ NEMLENDİRİCİSİ

İhtiyacınız olan şey: üzüm çekirdeği yağı. Emma’nın çok hassas bir cildi var ve çoğu krem ve seruma alerjisi var. Bunun yerine aktris, doğal bir alternatif olan üzüm çekirdeği yağı kullanyor. Sadece duştan sonra ve gece uyguluyor. Mynet kadın