Göğüslerinizin Sarkmasını İstemiyorsanız Bir An Önce Vazgeçmeniz Gereken Gündelik Alışkanlıklar

413

Göğüslerinizin Sarkmasını İstemiyorsanız Bir An Önce Vazgeçmeniz Gereken Gündelik Alışkanlıklar

Tüm kadınların memelerini, ne şekilde, ne büyüklükte olursa olsun sevmeleri gerektiğinin farkındayız elbette ama erken yaşta sarkan memeleri engellemenin bir yolu varsa neden uygulamayalım?

Sizler için The Sun’dan derlediğimiz bu tüyoları, estetik uzmanı Doktor Kremer de onaylamış!

Spor yaparken mutlaka spor sütyeni kullanın! Bu cildinizdeki aşırı esnemeyi önleyecektir.

Harley Street Aesthetics’ten Doktor Kremer, “Yaşlandıkça cildimiz esnekliğini kaybeder, bu yüzden yerçekiminin bizi aşağı doğru çekmesi daha kolay olur,” diyor.

Yüz üstü uyuyorsanız bundan mutlaka vazgeçin.

Doktor Kremer’e göre, erken sarkan memelerin en basit ama kötü sebeplerinden biri de yüz üstü uyumak. Memelerinizi yatağa bastırılmış bir şekilde uyumak cildinizi hem fazla gerer hem de esnekliğinin kaybolmasına sebep olur. Eğer yüz üstü uyumaktan vazgeçemiyorsanız, göğüs kısmınıza destek olması için bir yastık yerleştirebilirsiniz.

Şok diyetler uygulamak ve hızlı kilo alıp kilo vermek.
Bu diyetlerin metabolizmanızda yaptığı kötü etki ve yıkımın yanında, hızlı kilo verip aldırdıkları için göğüs dokusu giderek gevşekleşir.

Yüksek yoğunluklu kardiyo antrenmanı yapmak da memelerinizin sarkmasına sebep olabilir. Neden mi?

Dr. Keremer’e göre aynı hareketi, aynı yoğunlukta arka arkaya yapmak göğüsteki kolajenlerin parçalanmasına sebep olabilir. Spor yaparken, antrenmanınızı yüksek yoğunluk ve düşük yoğunluk olarak parçalara ayırın ve çeşitlendirin. Spor sütyeni takmayı da ihmal etmeyin.

Güneş kreminin etkisi büyük!
Güneş ışınlarının göğüsteki deriye de kötü etkisi oldukça zararlıdır. Güneş kreminizi özellikle yaz aylarında tüm vücudunuza uygulamayı ihmal etmeyin.
Sütyeninizi 7/24 takmayın!

Memeler sarkmasın diye tüm gün sütyen takmak, Fransız bilim insanlarına göre bir rivayetten ibaret. Fransız araştırmacılara göre, uzun saatler sütyen takmak göğüsteki kasların zayıflamasına, bu yüzden memelerin aşağı sarkmasına sebep olur.

Sigara içmek de memelerin sarkmasına rol oynar.
Sigara kullanmanın, ciltteki kan dolaşımına zarar verdiği için, memelerinizin sarkması üzerinde etkisi vardır.

Peki memelerimiz için ne gibi sağlıklı şeyler yapabiliriz? Göğüs egzersizleri ile başlayabiliriz.

Göğüs egzersizleri, meme dokularının sert ve diri kalmasına yardımcı olur. Sadece ağırlık kaldırmak değil, şınav çekmek, göğüs press yapmak ciltteki kolajen oluşumuna destek olacaktır.

Thermage gençleştirme uygulamasını deneyebilirsiniz.


Eğer memelerinizin sarkması sizi gerçekten rahatsız ediyorsa, ameliyat olmadan izleyebileceğiniz yollardan biri de Thermage uygulamasıdır. Radyofrekans kullanarak bağ dokusunu etkileyen bu teknolojiyi araştırabilirsiniz.

Kendinize uygun beden sütyen takmanız gerekiyor.

Doktor Kremer’e göre yanlış beden sütyen takmak memelerinizin şeklinin değişmesine, doğru desteği sağlamayan sütyenler ise memelerinizin sarkmasına sebep olabilir.

En önemlisi de meme sağlığınıza dikkat edin. Kontrollerinizi aksatmayın!

Kaynak: https://o-nedio.com/haber/memelerimizin-sarkmasini-istemiyorsak-bir-an-once-vazgecmemiz-gereken-gundelik-aliskanliklar-826398