Yüreğini Aç Farklı Bakmayı Bil: Tony Robbins’ten Kulak Vermeniz Gereken 7 Söz

388

Amerikalı yaşam koçu Tony Robbins’in 2 dakikanızı ayırarak okuyabileceğiniz bu 7 sözü, farklı bir bakış açısı arayanlara ilaç gibi gelecek;

1. Başarının sırrı, acıyla zevkin sizi kullanmasına izin vermektense, acıyla zevki kendiniz kullanmayı öğrenmektir. Bunu yaparsanız, hayatınızın kontrolünü elinize alırsınız. Yapmazsanız, hayat sizi kontrol eder.

2. Dibe vurduğum o gün, hayatımın her yönünü değiştirmeye karar vermiştim. Elimden gelebilecek olandan daha azına asla razı olmayacağım demiştim. Bu kararın beni böyle inanılmaz bir güne getireceği kimin aklına gelirdi? Yani demem o ki, elde edebileceğinizden daha azına razı olmayın!

3. Aslında iyi bakarsanız, her engel bir fırsattır. Kalp kırıklığı, mutlu olmak için, hastalık, iyileşmek için, nefret, sevmek için, suç bağışlamak için, başarısızlık, başarılı olmak için bir fırsattır. Hata yapmaktan ve eleştirilmekten korkmayın!

4. Kendi geleceğini planlamayanlar, başkalarının planının parçası olurlar…

5. Hayatta istediğini başarmanın iki yolu vardır; Birincisi, küçük şeylere şükretmeyi bilmektir. İkincisi ise her şey küçüktür…

6.Eğer can sıkıntısından kurtulmak istiyorsanız merak edin. Merak ettiğiniz sürece hiçbir şey size yük gibi gelmez.

7. İmkansız olduğuna inanılan her şey, sadece birisi onu yapana kadar imkansızdır…