TÜRKİYE SATILIYOR AMA SİZİN AĞZINIZIN TADI KAÇMASIN!

734

TÜRKİYE SATILIYOR AMA SİZİN AĞZINIZIN TADI KAÇMASIN!
Adalar işgalde,madenler,limanlar,petrol ve altın yabancıların elinde ve siz ağzınızın tadını düşünüyorsunuz.
Türkiye sistematik olarak ve en çok da son 15 yılda satılmaya doymuyor.Madenler,limanlar,ormanlar,koylar,kurumlar,Sümerbanklar,Tekeller…
Biz ise 3-4 siyasi figüre bel bağlamış kurtuluş bekliyor,bu hallere üzülüyoruz.
Hala siyasetin çıkar yol olmadığını anlamayanlar olabilir sözlerim zaten onlara değil.Onlar uyumaya devam edebilir.
Henüz uyumayanlar ama gözlerini kapatanlara sözüm
***
BAKIN
“5–6 tane yabancı firma Anadolumuzun 400 bin km2’sinde yer altı kaynaklarımızı ellerine geçirdiler. Bu kadar madenler talan edilirken devletimizin bütçesine 3 milyar dolar dahi girmiş değil. Bu madenlerin rezerv olarak tutarı 3 katrilyon dolardır. 3 katrilyon dolarlık kıymeti olan bütün bu madenlerimiz elimizden çıkıyor, hiç kimsenin kılı kıpırdamıyor. 3 katrilyon dolarlık rezerv sadece Türkiye’yi değil bütün dünyayı en az 500 sene bakar. Bu şirketlerin isimlerini vereceğim. Vatandaşımız artık siyasilerin yakasına mı yapışacak, eline mi yapışacak, nasıl hesap soracaksa lütfen sorsunlar, gafletten uyansınlar.”
Coğrafyamız talan ediliyor
“Rio Tinto adlı İngiliz şirketi, binlerce km2 toprağımızı satın almış durumda. Daha ziyade trona, bakır, altın, çinko gibi ruhsatları topluyor. Bilhassa başkent Ankara merkezli ruhsatları hayli fazla. Kazan, Güdül, Sincan, Eryaman’da 500 km2’lik ruhsatla dünyanın en zengin trona (doğal soda) yataklarına çöreklenmiş durumda. Anglo Amerikan adlı ABD şirketi tam 20 ruhsat almış. Cominro (Kanada şirketi) 191 ruhsat almış. Eldorado Gold (ABD şirketi) 150 ruhsat almış. Krupp (Alman şirketi) 59 ruhsat almış. Omga’nın (İsviçre şirketi) 85 ruhsatı var. Oysa merhum Atatürk döneminde Köy Kanununa yapılan bir ilave ile ne topraklarımız, ne madenlerimiz yabancılara satılamıyordu. Ama 2003’te bu iktidarın yaptığı değişiklikle (Doğrudan yabancı yatırımlar kanunu ile)artık Anadolu toprağı, Türk’ün coğrafyası talan edilme noktasına geldi.
Eldorado Gold, binlerce km2 toprağımızı içine alan bölgede çalışma yapıyor. Anatolia maden şirketi 50 bin km2 toprağımızı tasarrufuna almış. Giresun, Artvin, Van, Tunceli, Adana, Kayseri, Malatya, Gümüşhane, Çanakkale, Bursa vs.de faaliyet gösteriyor. Anatolia Mineral Şirketi Karadeniz Bölgesi için ‘İncil’deki Altın Ülke’ diye söz ediyor. Türkiye Cumhuriyeti Devletinden bahsederken de federal cumhuriyet diyor. Bizi takip edenler, ‘bu kadar bilgiyi siz nereden aldınız? Meclis kayıtlarında, Bakanlık kayıtlarında bunlar yok’ diyebilirler. Hakikaten de yok. Vermiyorlar. Saman altından su yürütmek tarzından bu işler yapılıyor. Ama kaynak var. Bu kaynağı hazırlayan Mustafa Çınkı beye milletimizin huzurunda teşekkür ediyorum. Rant Lordları adlı kitabının 548, 556, 557, 561, 583 sahifelerinde bu bilgi var. Bu kaynak elimizden çıkan toprakların 400 bin km2’yi aştığını söylüyor.”
*******
Madenlerde bilhassa İngiliz ve Yahudi şirketler var.Petrolde ABD var.
Ama Türkiye’de kriz var kaynak bulamıyoruz masalları ancak aptalların inanacağı şeylerdir.Atatürk’ün nasıl kurduğuna inanamadığımız bu ülke işte bu zengin kaynaklar sayesindedir.
Demir-çelik,kömür,altın…
Tarım arazileri ayrı bir konu.İsrail,İngiltere ve Rusya arazileri satın alıyor.Özellikle Marmara bölgesinde fabrikalar toprakları ve denizleri aşırı kirletiyor.
KISACASI ÜLKENİN ALTI ÜSTÜ HİÇBİR ŞEYİ KALMAYACAK ŞEKİLDE VE ÇOCUKLARINIZIN AFRİKADAKİ GİBİ SADECE HİZMET SEKTÖRÜNDE BİRER KÖLE YAPACAK BİR SİSTEM İNŞAA EDİLİYOR.
SİZİN DEĞİL AMA ÇOCUKLARINIZIN AĞZININ TADI FENA KAÇACAK