Kadınların yeni trendi korkutuyor! Cin*sel ze*vk için idrar tutuyorlar

391

Kadınların ‘pee*gasms’ adını verdikleri bu tehlikeli akıma karşı uzmanlar uyarıyor. Pelvisteki tüm sinirlerin uyarıldığını düşünen kadınlar or*gazm benzeri bir his yaşadıklarını iddia ederek idrarlarını tutuyor.

Kadınlar tuhaf se*ks eğilimine “pe*egasms” adını veriyor. Dolu mesanenin pelvik ve vücuttaki sinirleri uyardığını söyleyen kadınlar tuvaletlerini yaptıktan sonra org*azm olduklarını iddia ediyorlar. Ancak doktorlar, bu garip akımın böbrek hasarına neden olabilecek ağrılı üriner enfeksiyonlara yol açabileceği konusunda uyarıyorlar.

Hızla yayılan eğilim Reddit’te de tartışma konusu oldu. Birçok kadın idrarı son ana kadar tutup tuvalete gittikten sonra or*gazm olduklarını, ancak diğerleri tuvaletlerini yaptıktan sonra rahatlamak dışında pek bir şey hissetmediklerini söylüyor. Bir başka kadınsa sadece acı ve karıncalanma hissi duyduğunu, bunun or*gazmdan çok uzak olduğunu belirtiyor.

İngiliz The Sun gazetesine konuşan uzman doktor “Hepimiz kadın org*azmının zor olabileceğini biliyoruz, ama cin*sellik ile deney yapmak için çok daha güvenli ve ilginç yollar var” diye konuşuyor.

Se*ks bağımlılığı zihinsel hastalık olarak tanındı

Öte yandan bu trendin öncesinde Dünya Sağlık Örgütü se*ks bağımlılığın ruh sağlığı bozukluğu olduğunu ilan etti. DSÖ tarafından yayınlanan rapora göre, dürtü etkisiyle yapıldığı tanısı konulan bu cin*sel davranış bozukluğu, insanları sağlıklarını ihmal etme noktasına getiriyor. WHO uzmanlarına göre, cin*sel ilişki bağımlılığı yüzünden en az 6 ay önemli psikolojik bozukluk ve sıkıntı yaşayan insanlara bu tanı konabiliyor.

Kontrol edilemeyen dürtüler

Uzmanlara göre, kontrol edilemeyen cin*sel ilişki arzusu, se*ks bağımlısı olarak tanımlanmanın ilk belirtileri.

Devamlı cin*sel ilişkiye girme ihtiyacı dışında, çok sık po*rno yayını izleme ve kendi kendine tatmin, hayat kadınlarına yapılan sık ziyaretler ve internet üzerinde cin*sel içerikli sitelerde saatlerce yapılan sohbetler de bu bağımlılığın belirtileri olarak görülüyor.

Cin*sel bağımlılık, insanların yaşam kalitesini düşürmesinin dışında, etrafındaki insanlara da zarar verebiliyor. Uzmanlar, bu sorunun tedavisinde öncelikle cin*sel ilişki bağımlısı kişinin kendi sorununun tanısını koymasının önemine dikkati çekiyor.