Hasta Kızını Kucağında Taşıyor Diye Babaya Laf Attı – Babanın Cevabı Duyanları Ağlattı

356

Hasta Kızını Kucağında Taşıyor Diye Babaya Laf Attı – Babanın Cevabı Duyanları Ağlattı
Yolda yürürken bile hemen hepimiz etrafımızdaki insanları inceleyip aklımızdan önyargılı düşünceler geçiriyoruz maalesef.

Çoğu zamansa düşüncelerimizi kendimize saklıyoruz. Ancak bir adam bir adım ötesine gitti.

Brent Gehring ismindeki baba, o adamın önyargılı düşüncelerine maruz kaldı. Ona öfkeli bir şekilde cevap vermek yerine unutamayacağı bir şey söyledi.

Brent, 6 yaşındaki kızı Emma’nın kanserle savaşını acı içinde izliyordu. Kemoterapi gören küçük kızın beyninde tümör vardı.

Geçtiğimiz günlerde Brent, kızıyla beraber en sevdiği restorana gitti. Kızı, yürüteç olmadan yürüyemediğinden restoran çıkışında onu kucağına aldı.

Bu sırada onları gören bir adam, “Napıyorsun lan! Bırak yürüsün. Günümüz çocukları böyle işte!” dedi.

Brent, adamın kendisine verdiği tepkiye inanamadı ve “Önümde birkaç seçenek vardı. Adama bağırarak tepki verebilir ya da ona unutamayacağı bir ders verebilirdim” dedi içinden.

Brent ikinci seçeneği tercih etti.

Adama, “Kızımın beyninde 5 yıl önce tümöre rastlandı. Yürüyemiyor. Ben onu taşıyınca mutlu oluyor. Kızıma saygılı olmanızı rica ediyorum” dedi.

Brent, Facebook’ta “Sizlere olanların geri kalanını anlatmayacağım ama buna tanık olan iki yetişkin erkeğin gözyaşlarına boğulduğunu söyleyebilirim” dedi.

Sonra da şunları söyledi:

“Dünyanın değişmesini istiyorum. İstediğimizde şekilde değişmesini. Dünya bizim onu şekillendirmemizle değişiyor. Bunu yapacak gücümüz var.

Umarım ki gönderimi okuyanlar bundan sonra birilerini yargılarken bir kez daha düşünürler.

İnsanları bir günlüğüne mutlu edebilir ya da günlerini karartabilirsiniz. Peki siz bugün ne yaptınız? Yarın ne yapacaksınız?

Emma her güne mutlu başlamamın tek nedeni. Onu bana verdiği için Tanrı’ya her gün şükrediyorum.

Emma, sen olduğun gibi güzelsin ve kemoterapide her daim yanından ayrılmayacağım.”

Kaynak: https://tr.newsner.com/aile/hasta-kizini-kucaginda-tasiyor-diye-babaya-laf-atti-babanin-cevabi-duyanlari-aglatti/