Gönüllüler Sayesinde Yeryüzünde Bir Cennet: Yüzlerce Sokak Köpeğinin Evi Patiliköy

262

Gönüllüler Sayesinde Yeryüzünde Bir Cennet: Yüzlerce Sokak Köpeğinin Evi Patiliköy
Her gün yanından geçip gittiğimiz, bazen kafasını okşadığımız bazen gülümsediğimiz sokak canlarının çoğu zaman daha fazlasına ihtiyaçları oluyor.

Bizim kurduğumuz düzende hayatta kalabilmeleri için yine bizlere ihtiyaçları var. Kışın ısınabilecekleri bir yuvaya, yazın bir kap suya ve her zaman karınlarını doyurmaya ihtiyaçları var.

Yanlarından geçip gitmek yerine vicdanının sesini dinleyerek harekete geçen gönüllülerin kurduğu Patiliköy ise hepimize örnek olmalı…

Patiliköy’ün hikayesi 2011 yılında Volkan Koç’un 30-40 sokak canını beslemesiyle başladı

Volkan Koç yoldan geçerken gördüğü sokak köpeklerini her gün beslemeye çalışıyordu. Sevimli dostların sayısı her gün artmaya başladı.

Köpeklerin sayılarının artmasıyla ormanın içinde yüzlerce köpeğin olduğu Patiliköy çıktı ortaya.

Volkan ve Canan Koç çifti tüm hayatlarını bu masum canlara adadılar.

7 gün 365 gün aralıksız ilgilendikleri masum canların aşıları, barınakları, yemekleri derken yapılacak çok fazla iş vardı.

Bu noktada sosyal medyanın gücünü kullanarak yardım istediler.

7 yıldır aralıksız devam eden bu sevgi köyüne başka gönüllüler de dahil oldu. Yüzlerce köpeğin mama ve yatacak yer dışında sevgiye de ihtiyaçları vardı.

2017 itibariyle 700 köpeğin barındığı ormanlık alanda insanların istemediği, hor gördüğü, dışladığı, evsiz köpeklerin her gün beslemesi yapılarak, kısırlaştırma, aşılama, tedavi ve en önemlisi sevgi göstererek daha sağlıklı ve uzun yaşamaları için mücadele veriliyor.

Bu mücadelede ise en büyük görev gönüllülere düşüyor. Sayıları 700’ü aşan canların her zaman için mamaya, atık yemeklere, battaniyeye, veteriner tedavileri için bağışlara ve en önemlisi sevgiye ihtiyaçları var.

Gönüllüler atık malzemelerden barınaklar yapıyor, köyü temizliyor, bakımlarıyla ilgileniyor ve sokak canlarına sonsuz sevgilerini veriyorlar.

En önemlisi sonsuz yuvalarına kavuşabilmeleri için sahiplendiriyorlar.
Patiliköy’ün sosyal medya hesaplarından ise sürekli yardım çağrıları yapılıyor. Masum canlar bizlerin destekleriyle yaşayabiliyor.

Patiliköy [email protected]
 Lütfen lütfen mama..700 can açlık sınırındayız..onlara ormanda bakıyorum ve artık çaresizim açlar.herkes tatilde ve mama gelmez oldu ne olur birer kilo olsun mama gönderirmisiniz..bilgilerimiz http://patilikoy.com  sitemizde var..05534554352

Kaynak: https://li-stelist.com/patilikoy-sokak-kopekleri-barinak/