Bu resimde dikkatinizi ilk çeken şey bilinçaltınızdaki korkuyu temsil ediyor!

349

Bu resimde dikkatinizi ilk çeken şey bilinçaltınızdaki korkuyu temsil ediyor!

Bu resimde dikkatinizi ilk çeken şey bilinçaltınızdaki korkuyu temsil ediyor!
Korku nedir? Herhangi bir tehlike esnasında verdiğimiz doğal tepkidir. Aklımız ilginç sembolleri -yaşadığımız tecrübeler dahilinde- bir tehdit unsuru olarak algılama eğilimi gösterir. Bunun sebebiyse bilinçaltımızdaki çözümlenmemiş duygulardır.

Şimdi sizlere bir resim göstereceğiz, bu resimde dikkatinizi ilk çeken şeye göre bilinçaltınızdaki korkuları söyleyeceğiz.


1. Resimde dikkatinizi ilk çeken şey kuşlar ise;

Özgürlüğe düşkün biri olduğunuzu rahatlıkla söyleyebiliriz. Çevrenizde, bulunduğunuz ortamlarda dikkat çeken bir yapınız var.

Farklı bir karaktere sahipsiniz, normalin dışında. Korkularınız kaynağı ise özgürlüğünüzün kısıtlanması, hayattaki isteklerinizin gerçekleştirememe kaygınız.

2. Resimde dikkatinizi ilk çeken şey kelebek ise;
Kelebeğin genel olarak pozitif anlamlara geldiği bilinmektedir. Bir bakıma zorlukların ardından ulaşılan güzelliğin temsilidir.

Ancak kelebek bilinçaltınızda aynı zamanda bir korkunun da sembolüdür. Muhtemelen çocukluk ya da gençlik çağınızda  hayatta çeşitli zorluklar çekmiş ve hayatı zorlu yollardan öğrenmişsiniz ve bu sizi olgun biri haline getirmiş.

Kelebeğin öncesinde bir tırtıl olması, tıpkı şu an bulunduğunuz duruma erişmeden önce farklı biri olduğunuzu ve değişim gösterdiğinizi ifade etmekte.

Kendinizi geliştirmeye özen gösteren, özünüze varoluşsal bir şekilde yaklaşmaya çaba gösteren birisiniz.

Bu nedenle bilinçaltınızda bir kaybetme/kayboluş korkusu yatıyor olabilir. Belki bir yakınınızı ya da sahip olduğunuz şeyleri kaybetmekten içten içe korkuyor olabilirsiniz.

3. Resimde dikkatinizi ilk çeken şey yapraklar, sarmaşıklar ve çiçekler ise;
Gördüğünüz bu simgeler çok eski çağlardan günümüze psikolojik semboller olarak gelmiştir ve oldukça önemlidir.

Öyle ki ağaçlar, yapraklar, doğaya ait unsurlar bizim özümüzü, kökenimizi simgelemektedir. Anlayacağınız derin bir anlamı ifade etmektedir.

Doğaya özlem duyan, şehir hayatından, kalabalıktan hoşlanmayan bir yapıya sahip olabilirsiniz.

En büyük korkunuz ise duygusal manada ikilemde kaldığınız konularda olabilir.

Kendinizi kötü hissetmenize sebep olacak birileri bulunmakta hayatınızda ama geçmişiniz olduğundan bu insanları hayatınızdan çıkarmayı reddediyorsunuz ve bu da sizi kimlik karmaşasına itiyor olabilir.

Hayatınızın merkezine başkalarını değil, kendinizi almalısınız.

4. Resimde dikkatinizi ilk çeken şey kurukafa ise;
Eğer daha önceki bahsettiğimiz hiçbir ögeye takılmadan kurukafa gördüyseniz,

bu sizin büyük resmi görebilen bir yapıya sahip olduğunuzu, okumayı ve araştırmayı, yeniliğe açık biri olduğunuzu göstermektedir.
Bilirsiniz ki bu tür insanlar detaylardan daha çok büyük amaca odaklıdır.

Korkunuza gelecek olursak; ölüm korkusu bilinçaltınızda yatıyor olabilir. Ancak bu ölüm korkusu kendinizden daha çok değer verdiğiniz, sevdiğiniz insanlarla alakalı.

Eğer resimde dikkatinizi ilk çeken şey kurukafa ise değer verdiğiniz, hayatınızda önemli bir yere sahip birinin ölümünden korkuyor olabilirsiniz.

Kaynak: https://www.unimetre.com/bu-resimde-dikkatinizi-ilk-ceken-sey-bilincaltinizdaki-korkuyu-temsil-ediyor-1408?doing_wp_cron=1532342999.8021049499511718750000