“ALLAH RAZI OLSUN” DEDİRTEREK SOYMAK

527

İnsanlarımızın hayatında bu cümlenin çok önemli bir yeri vardır.

Herkes her gün defalarca kullanır.

Akp’nin sürekli en yüksek oy almasının sırrı da burdadır.

Özellikle taşrada köylerde insanlarımız sadece gördüğü ve duydugu şeylere inanırlar neden sonuç ilişkilerini bilmezler. örneğin zamları bile bakkal hüseyin amca kendi yapıyor sanırlar.

Dünya’nın en pahalı; Elektriğini kullandığını, Mazotunu kullandığını, Zirai ilaçlarını kullandığını, Gübresini kullandığını, Ve yine dünyanin en pahalı traktörünü iş makinalarını kullandığını,En pahalı zirai kredilerini kullandığını, Dünyanın en pahalı Yağ şeker pirinç mercimek kuru fasulye gibi temel gıda maddelerini kullandıklarını bilmezler. sogan ve narenciye ekmişlerdir bunun iç piyasada para etmediğinin tarlasında kaldığının nedenlerini düşünmezler. ithalat ihracattan anlamazlar.

Bakan çocuklarının tahıl ithalatini ve ihracatıyla ilgili DMO ofisi politikalarını ayarlayıp fiatlar belirleyip yasalar çıkarıp vurgun vururlarken aslında kendi alın terlerini hırsızlıkla iç ettiklerini düşünemezler. Olsun peygamber efendimizde ticaret adamıydı derler.

AKP bunu bilir ayarlar soyar önce görünmez yandan halkı yoksullaştırıp perişan eder.
Sonra göstere göstere insanlara karşılıksız tarla işleme parası gibi çeşitli isimler altında köylülere para öder. Veya köylüler kaymakamlığa gider sadakasını alırlar, Yağ tuz makarna kömür gibi yardımlarda bulunulur halk da buna sevinir önceki hükümetler böyle yardım etmiyordu, ALLAH RAZI OLSUN der gider oyunu gözü kapalı hırsızlara verirler.
insan