70’li Yıllardaki Erotik Türk Sineması Furyasının Aşırı Mesaj ve Kafiye İçeren Film İsimleri

711

70’li Yıllardaki Erotik Türk Sineması Furyasının Aşırı Mesaj ve Kafiye İçeren Film İsimleri

Şimdilerde sansürden geçilmeyen ülkemize bir dönem erotik sinema furyası damga vurmuştu. Sözlük yazarı ”istanbul beyefendisi”, o döneme dair bilgiler paylaşmış.

60’lı yılların sona ermesiyle yaşanan ekonomik ve sosyal sıkıntılar ülkemizde de bu akımın patlak vermesine sebep olmuştur. bir çoğu komedi olmak üzere erotik filmler doldurmuştur salonları. aydemir akbaş, hadi çaman, bülent kayabaş, aytekin akkaya, ali poyrazoğlu vesaire gibi oyuncular komik isimli erotik filmler çekmişler ve sinema sektörünü bu dönemde bu filmlere gelen bir avuç izleyiciyle ayakta tutmuşlardır  1982 darbesiyle bu akım bıçak gibi kesilmiştir.

yirmi birinci yüzyılda erotizm olayı ülkemizde tüm dünyada olduğu gibi internet, dijital oratamlara kayıt edebilme teknolojileri ve dijital ücretli yayınlar vasıtasıyla devam edegelmektedir. cinsel iştiyakı sıfırlayacak bir bomba yeryüzüne atılmazsa da kıyamete kadar bir şekilde devam edecek gibi duruyor.

70’li yıllarda yaşanan bu furyanın en renkli taraflarından biri hiç şüphesiz filmlerin isimleri. cinsel referanslı , emir cümlesinden oluşan, kafiyeli film isimleri, afişinde kendini okuttuğu anda zaten gülmeye başlatıyor:

hasan almaz basan alır

ah deme oh de

parayla degil sirayla

bes tavuk bir horoz

işte kapı işte sapı

parçala behçet

horoz gibi maşallah

kokla beni melahat

ayıkla beni hüsnü

 

kartal pendik gittik geldik

kayıkçının küreği

ismet bu ne kısmet

şehvet kurbanı şevket

zımbala bilal

https://seyler.eksisozluk.com/70li-yillardaki-erotik-turk-sinemasi-furyasinin-asiri-mesaj-ve-kafiye-iceren-film-isimleri?utm_source=t.co&utm_medium=post&utm_term=post&utm_campaign=Bundle&utm_medium=referral&utm_source=Bundle