Genelev ve Cami hikayesi gerçekleşiyor

1250

Geçtiğimiz yıl Antalya’da cami ile genelevin yanyana olması ile çıkan tartışma bana meşhur genel ev cami hikayesini anımsattı.

Her iksininde karşıkarşıya olması sürekli birbirlerini seyretmeleri elbette yurdumuz insanları tarafından yadırganacak tartışılıcaktır.

İşin ilginç yanı bunların yeni inşaa ediliyor olması.

Ancak ben istanbul eminönü camide minarenin ve Saraydaki avizelerin erkeğin cinsel organı şeklinde olduğunu daha önce bildiğim için kendi adıma bu tür olayları yadırgamıyorum. :)
insan

Biz dönelim hikayemize:
GENELEV VE CAMİ HİKAYESİ

Küçük kasabanın birinde bir caminin tam karşısında arazisi olan adam, bir genelev inşa etmeye başlamış. İmam ve cemaat buna şiddetle itiraz etmişler.

Ancak mal sahibinin kendi arazisi üzerine nasıl bir iş yeri açacağına da yasal olarak karşı çıkamamışlar.

Tüm cemaatin tek yapabildiği şey, imamın öncülüğünde bu genelev için her gün beddua etmekten öteye geçememiş.

İnşaat ilerlemiş ve açılışına birkaç gün kala her nasılsa şiddetli bir yıldırım düşmesi sonucu genelev yerle bir olmuş. Caminin GENELEV cemaati bu olaydan duydukları büyük memnuniyeti saklamaya gerek görmemişler.

Genelev sahibi adam, cami imamının ve cemaatin direkt veya indirekt olarak bu hasardan sorumlu oldukları iddiası ile camiye karşı tazminat davası açmış.

Cami imamı ve cemaat, savcılığa verdikleri savunmalarında bu konuda herhangi bir şekilde sorumlu tutulmalarına şiddetle itiraz etmişler.

Bu olayın kendi dualarından dolayı meydana gelmiş olabileceği iddiasını da kabul etmemişler. Gerekli tüm belgeler tamamlanıp mahkeme günü geldiğinde hakim dosyayı dikkatle incelemiş ve taraflara dönüp:

– Bu konuda nasıl bir hüküm verebileceğimi bilmiyorum, demiş.Ancak dosyadaki tutanaklara bakarsak ortada tuhaf bir durum var.

-Taraflardan birisi duanın gücüne inanan bir genelev sahibi,
-Diğeri ise duanın gücüne kesinlikle inanmayan bir imam ve cemaati…!

—- AYNEN GÜNÜMÜZ DE OLDUĞU GİBİ KİMİ DİNSİZLERİN MENFAAT VE ÇIKARLARI UĞRUNA NASIL DİNDAR GÖZÜKTÜKLERİ İLE, KİMİ DİNDARLARIN ÇIKARLARI UĞRUNA NASIL DİNİ İNKAR ETTİKLERİNİN HİKAYESİ…!!!