EŞLERİNİN CİNSEL ORGANLARINI BOYUNLARINA ASIYORLAR!

1483

1

Yaşayışlarını, dillerini, görünüşlerini, kültürlerini bilmediğimiz tanımadığımız insanlar: Zoeliler, Yaniler, Himbalar, Mursiler ve daha fazlaları.
2


Tazmanya’da kadın ölen kocasının kesilip kurutulan cinsel organını boynuna asmak zorunda.
3


1.Etiyopyanın güneyinde yaşayan Mursi Kabilesi

4


Mursili kadınlar alt dudaklarına topraktan yapılmış tabak şeklindeki objeyi takarlar.Yaş ilelerdikçe bu objenin boyuda büyür.
5


2.Kuzey Namibyada yaşayan Himba Kabilesi

6

Himbalar çok az giysi giyerler, ancak kadınlar güneşten korunmak için tereyağı, aşı boyası ve bitkilerden bir tür güneş kremi yaparak vücutlarına sürerler. Bu karışım, ciltlerine kırmızımsı bir renk verir. Bu renk, toprağın bereketinin ve insan kanının yaşamsallığının da simgesidir. Kadınlar birbirlerinin saçlarını örer ve aşıboyası karşımıyla boyarlar.

7

3.Angola’da yaşayan Mucawana Kabilesi

8


Macawanalı kadınlar saçlarına çok önem verirler .Özellikle kabile danslarında özel hazırladıkları karışımla şekil verirler.

9


4.Papua Yeni Gine’de yaşayan ‘Yali Kabilesi’

Yalili erkekler cinsel organlarına uzun kamış,burunlarının kıkırdak bölümlerine tahta parçası takarlar.Kadınlar ise vücutlarına bitkilerden elde ettikleri karışımla beyaz beneklerle boyarlar.

10


5.Papua Yeni Gine ve Demokratik Kongo Cumhuriyetinde de yaşayan Pigmeler

11


En önemli özellikleri boylarının 1.5 metreyi geçmemeleri.

12


6.Kuzey Tayland’daki Padaung Kabilesi

13

Padaunglu kadınların ismi dünyada zürafa boyunlu kadınlar diyerek anılıyor.Boyundaki halkalar 6’lı 3 parça. İlk parça 5-8 yaşları arasında takılıyor. Çenenin altına konulan destek sürtünmeyi önlüyor.
14

7.Amazonların derinliklerindeki Zoe Kabilesi
15

Kabilenin en dikkat çeken özelliği çenelerine taktıkları tahta objeler.Kadın ve erkek zoeliler 7 yaşından sonra bu objeyi takmaya başlarlar.
16

8.Çinin güneyinde yaşayan Yao Kabilesi
17


Kabilenin en önemli özelliği kadınların saçlarını ölene kadar kesmemesi.Saça şekil vererek şapka görünümü yaparak kullanıyorlar.
18

9.Hindistanın Pakistan sınırına yakın yerde yaşayan Banjara Kabilesi
19


Banjaralı kadınların sol burunlarında hızmaları, abartılı takıları ve dansları ile dünyada dikkat çeken kabilelerdendir.