Dünya’dan Şaşırtan 10 Gelenek!

397

Dünya’dan Şaşırtan 10 Gelenek!

Alıştığımız, içinde bulunduğumuz kültür bize en mantıklısı ve en doğrusu geliyor. Fakat aynı şey farklı kültürler içinde bulunan insanlar için de geçerlidir.

Farklı coğrafyalarda farklı kültürler doğuyor.

Sizler için Dünyanın en ilginç gelenekleri ni derledik, okurken bazen şaşıracak bazen gülecek bazende inanamayacaksınız. İşte Dünya’dan Şaşırtan 10 Gelenek!

Tayvan

tayvan-evlilik

Tavyan’ da bir çift evlenince gelinin bekaretini damadın akrabaları alıyor. Sebebi ise damadın bu sıkıcı işle uğraşmak istememesi.

Laos

ayak

Laos’ ta kadınların en erotik bölgesi ayakları olarak görülüyor. Dolayısıyla kadınların ayaklarını göstermesi yasak. Olur da gidecek olursanız terlik bile giymeyin.

Moritanya

Moritanya da şişman kadınlar güzellikte bir numara. Evlenmek isteyen reşit kızlar en az 60, en fazla 100 kilo olmak zorunda.

İzlanda

kopek-beslemek

İzlanda’ nın başkentinde köpekleri evcilleştirmek, beslemek yasak. Onları doğal ortamlarından koparmamak amacıyla yapılmış güzel bir uygulama.

Kuzey Kore

kuzey-kore

Kuzey Kore de erkekler 27, kızlar 25 yaşına gelmeden evlenmeleri yasak. Ülkemizdeki erken evlilikler sonucu yaşanan talihsizlikleri göz önünde bulundurduğumuzda, mantıklı…

Hindistan

HindistanGidip görmek istediğim, ilginç gelenekleri bünyesinde barındıran Hindistan da tuhaf şeyler oluyor. Solapur bölgesinde aileler her yıl bebeklerini kuleden aşağıya atıyorlar. Aşağıda akrabalar çarşaf açıp bekliyor. Bu geleneği sürdürmelerinin amacı çocukların ömrünün uzun olması.

Hindistan

Hindistan dan bir gariplik daha. Evlere gelen temizlikçi bayan evdeki bekar gencin seksüel ihtiyacını da karşılamak zorunda.

Tibet

tibet-gelenegi

Tibet’e gitmişseniz ve bir evde misafirseniz uğurlanırken tokalaşmak yok. Ev sahipleri size dil çıkaracak sakın yadırgamayın sizde dil çıkarın aksi takdirde terbiyesizlik yapmış olursunuz.

Tanzanya Ve Kenya

masai-kabilesi

Tanzanya ve Kenya’da Masai kabilesi birbirleyle yüzlerine tükürerek selamlaşıyorlar. Küçükler büyükleriyle selamlaşırken de genç olan kendi eline tükürüp öyle tokalaşıyor büyüğüyle.

Himalayalar

cok-kocacılık

Himalayalar da evlilik başka oluyor. Ailede birden fazla kardeş varsa hepsi tek kadınla evleniyor. Antropoloji dilinde ‘ çok kocacılık’ deniyor buna. Bu sayede erkek çocuklarının arasında yer paylaşım derdi olmuyor. Fakat arada kıskançlık olmaması için kadının kocalarına eşit zaman ayırması gerekiyor.