Dünyada Hızla Yayılan ‘Ekos*ksüellik’ Akımı Nedir?

1024

Ekos*ksüellik (ecos*xulaity) henüz bizde pek bilinmese de yurt dışında her geçen gün kendisine yeni katılımcılar bulan bir akım.

Hatta kendi manifestolarını bile açıkladılar. Bununla da yetinmediler Avustralya, Melbourne de Kraliyet Botanik Bahçesinde ekos*ksüelliğinizi ifşa edebileceğiniz bir mekan bile açıldı.

Birçok insanın algıladığına ve bildiğine göre, ekos*ksüel insanlar sürekli çevreye duyarlı olmaya dikkat ediyor.

Ekos*ksüellerin en büyük özelliği randevularına bisiklet ya da hibrid otomobille gitmeleri. Hediye alırken de geri dönüştürülebilir olmasına dikkat ederler.

Onlar ağaçları kucaklar, toprağı okşar, çiçeklerle dirty talk yapıp, ormanda çırılçıplak koşuyor, çınar ağacına sürtünüyor, çimenlerin üstünde kendilerinden geçiyorlar.

Birbirleriyle sevişecek olduklarında çimenden yapılmış ağlıklar takıp tabiatı soluyorlar.

Şelalelerden tahrik olup suyun içinde kendilerinden geçiyorlar. Netice itibarıyle ekos*ksüellik içinde cinsellik barındırsa da bir çevre duyarlılığı hareketi.

Doğaya karşı inanılmaz bir arzu, aşk ve şevk duyuyorlar ve bunu hergün hissediyorlar. Doğa ile ilgili herşey kendilerinden geçmeleri için yeterli. Suya, ağaca, şelaleye, çimenlere vs aklınıza gelecek herşeye aşıklar.

Kaynak: http://t24.com.tr