Ay’a İlk Çıkan İnsanlardan Buzz Aldrin Gerçekten UFO Görmüş

662

UFO’lar gerçek ve dışarlarda bir yerlerde yaşıyorlar! Apollo 11 ile birlikte uzaya giden ve Ay’a basan ikinci insan olmayı başaran Buzz Aldrin’in UFO’lar konusunda yaptığı açıklamaları yalan testinden geçiren araştırmacılar, şaşırtıcı sonuçlara ulaştılar.

Soğuk Savaş sırasında kıyasıya bir uzay yarışının içine giren SSCB ve ABD, Ay’a insan göndermeyi başaran ilk ülke olma adına, onlarca astronot ve kozmonotun hayatını tehlikeye atmışlardı. Onlarca yıl süren testlerin ardından 1969 yılında Amerika Birleşik Devletleri, başarısız gerçekleşen Apollo 10 görevinin ardından Apollo 11’i Ay’a indirmeyi başarmıştı.

Görevin başındaki isim olan Neil Armstrong, Ay’a ayak basan ilk isim olurken, onun ardından Buzz Aldrin gelmiş ve tarihe adını yazdırmıştı.

1930 yılında New Jersey’de doğan ve hala aramızda olan Buzz Aldrin, Ay görevinin ardından önemli açıklamalar yapmış ve iki Ay görevi sırasında UFO gördüğünü söylemişti. Aldrin’in yaptığı açıklamalar, o günlerde yalanlanmıştı; ancak bugün ortaya çıkan yeni bilimsel araştırma, tartışmalara yeni bir boyut kazandırdı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Ohio eyaletinde bulunan BioAcoustic Biyoloji Enstitüsü, Ay’a giden astronotların açıklamalarını yalan testine soktu. Buzz Aldrin, Al Worden, Edgar Mitchell ve Gordon Cooper’ın seslerini incelediklerini söyleyen enstitü, UFO gördüklerini söyleyen astronotların gerçeği söylediğini kaydetti.

Astronotların seslerini detaylı olarak inceleyen ve çeşitli yalan testi teknikleri uyguladıklarının altını çizen enstitü, en sonunda astronotların doğruyu söylediklerine kanaat getirdi. Buzz Aldrin ise UFO gördüğünü hemen aşağıdaki videoda görebileceğiniz şekilde açıklamıştı.