Yeni rant kapısı askeri alanlar‘ KULELİ 2012 YILINDA GİZLİCE ARAPLARA SATILDI’

1488

Bir yıl önce şunu yazdık: Darbe gri alanı içerisinde gözden kaçan birçok konu gündemden düşerken, Kuleli Askeri Lisesi binası ve yerleşkesinin Erdoğan onayı ile, Suudi Kraliyet ailesine satıldığı belirtiliyor.

Nefesimiz yettikçe bağıracağız: Kuleli’yi Araplara sattınız mı, satmadınız mı, sattıysanız kaça sattınız?..

Resmi Gazete’de yayımlanan 669 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması ve Milli Savunma Üniversitesi Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Hükmünde Kararnameyle (KHK) kapatılan askeri liseler arasında, 1845’te kurulan Kuleli Askeri Lisesi de yer alıyordu.

Her yıl 350-400 öğrencinin kaydolduğu, içerisinden İlker Başbuğ ve Işık Koşaner gibi generaller çıkaran 170 küsur yıllık Kuleli Askeri Lisesi, neden bu derece kolay kapatılabildi?
İddiamız şudur: Kuleli Askeri Lisesi binası ve içerisinde bulunan yerleşke, AKP iktidarına verilen borç paralar karşılığında Suudi Kralı’na satıldı!..

AKP döneminde yaşanan, piyasaya devamlı sıcak para akışının perde gerisinde, Suudi Arabistan ve Katar’ın bulunduğu herkesin malumu.

AKP iktidarında, birçok iş adamının malına mülküne el konulmuş, el konulan bu mal ve mülkün,Katar ve Suudi Arabistan fonlarına devredildiği ortaya çıkmıştı.
Bin Ali Yıldırım tarafından dillendirilen, Genelkurmay’a ait binaların şehir dışına çıkartılacağı iddiası vardı… Hatırlayınız.

AKP iki yıl öncesine kadar bu binaları şehir dışına çıkartmış, şehrin merkezinde kalan Kuleli Askeri Lisesi gibi yerleri, “Hangi Arap ailesine” rant karşılığı verdiğini açıklayamamıştı.
Darbe sonrasında adım adım tüm gizli planlarını devreye sokma imkanı yakalayan AKP, darbe öncesinde Gezi Parkı’nın ortasına Topçu Kışlası yapacağını söylemişti.

Yine, Bin Ali Yıldırım tarafından dillendirilen, darbeye katılan tüm kışlalar ve havaalanları gibi şehrin merkezi noktalarında bulunan yerler ile askeriye’ye ait arazilere, el konulması, Araplarla gizli pazarlığın işaret fişeğiydi.